F1 není pro Lamborghini prioritou, tvrdí Domenicali

Bývalý šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali řekl, že Lamborghini v brzké době do formule 1 nevstoupí. Královna motorsportu podle něj není pro italskou značku prioritní.
F1 není pro Lamborghini prioritou, tvrdí Domenicali

Po své odchodu z Maranella v roce 2014 zamířil Domenicali k Audi a v březnu letošního roku byl jmenován výkonným ředitelem Lamborghini. S letitými zkušenostmi z formule 1 by přitom právě Domenicali mohl být tím ideálním člověkem, který by mohl přivést Lamborghini do F1. Sám 51letý Ital o tom však pochybuje.

„Mnohokrát jsem již dostal otázku 'Kdy uvidíme Lamborghini ve F1?', na kterou odpovídám, že to teď není priorita, protože máme jiné výzvy, které jsou důležitější než tohle,“ řekl Domenicali pro Autosprint.

„Dnes máme nastavený systém, který v motorsportu funguje skvěle, protože kromě toho, že produkt je bezpochyby v centru pozornosti, máme vybudovaný také byznys, který je skutečně mimořádný.“

„Poděkování patří lidem z oddělení motorsportu. Značka jako Lamborghini je bez motorsportu nemyslitelná a tak je to dané. Tyto vozy vám při jejich řízení dodávají určitou vášeň z jízdy, tyto emoce jsou pro motorsport klíčové.“

„V této souvislosti říkám, že cítíme určitou zodpovědnost udržet v motorsportu vášeň. Závodní svět se v některých zemích potýká s těžkou situací. S našimi vozy však za cenu, která je přiměřena danému trhu, musíme dát příležitost závodit každému, kdo o to bude stát.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Lidé podle Sainze zapomínají, jak těžké je bojovat ve středu pole

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10