F1 může řídit i blbec, říká Piquet. Massa nesouhlasí

Nelson Piquet navštívil Velkou cenu Brazílie a současnou formuli 1 kritizoval. Felipe Massa ale s jeho pohledem nesouhlasí.
F1 může řídit i blbec, říká Piquet. Massa nesouhlasí

Piquet měl v Interlagosu říct, že dnešní jezdci mají k dispozici tolik inženýrů, že na jezdci je pouze to, aby byl rychlý a nedělal chyby. „Můžete být úplný blbec, nemít ponětí o tom, jak motor funguje a přesto uspět v moderní formuli 1.“

Felipe Massa ale se svým krajanem nesouhlasí. „Ok, možná v minulosti měli méně inženýrů a museli vědět hodně o mechanických částech, ale auto bylo téměř zcela mechanické bez aerodynamiky,“ říká Massa pro Sportv. Podle Massy se dnes musí pilot zaobírat různými nastaveními a elektronikou, takže je to něco zcela jiného.

„Tehdy jste měli volant, plyn, brzdu a spojku, ale v současné době přenastavujema v zatáčkách spoustu věcí, je to jiný svět, jiný sport,“ trvá na svém Massa.

„Spousta lidi říká, že tehdy jsme měli Ayrtona Sennu, Nigela Mansella, ale teď zde jsou jezdci s úplně stejnou úrovní talentu,“ dodává pilot Williamsu.  

Další článek: Lopez: náklady nemáme pod kontrolou, Horner mluví o návratu osmiválců

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10