F1 monitoruje situaci v Austrálii, kde řádí velké lesní požáry

Formule 1 monitoruje situaci v Austrálii. Zemi zasáhly rozsáhlé lesní požáry.
Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst
F1 monitoruje situaci v Austrálii, kde řádí velké lesní požáry  | Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Austrálie se už několik týdnů potýká s rozsáhlými lesními požáry. Zasažen byl také stát Victoria, v jehož hlavním městě Melbourne se 15. března pojede první závod letošní sezóny. Do jeho začátku sice ještě zbývají dva měsíce, ale současně to nevypadá, že by by se situace v nejbližší době uklidnila.

V případě Melbourne je v současné době největším problémem zhoršení kvality ovzduší. 

Vloni na podzim byla kvůli požárům zrušena Rally Austrálie. Naopak některé plánované sportovní akce, které budou mnohem dříve než závod F1, se zřejmě rušit nebudou – týká se to například tenisového Australian Open. 

Očekává se, že požáry ovlivní závod minimálně v jednom ohledu – uskuteční se řada charitativních akcí. Daniel Ricciardo už přislíbil, že dá do dražby svůj závodní overal, ve kterém odjede svůj domácí závod.

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Příští rok budeme pomalejší než F2, obává se Szafnauer

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.