F1 je pro nováčky nyní snazší, říká Hülkenberg

Díky radikálním změnám pravidel je podle Nica Hülkenberga nyní vstup do formule 1 pro nováčky jednodušší.
F1 je pro nováčky nyní snazší, říká Hülkenberg

Na startovním roštu letos najdeme tři nováčky - Kevina Magnussena v McLarenu, Daniila Kvjata v Toro Rosso a Marcuse Ericssona u Caterhamu. První dva jmenovaní si přitom v první polovině sezóny vedli v porovnání se svými týmovými kolegy velmi dobře.

Magnussen z dosavadních jedenácti kvalifikací pětkrát porazil svého zkušenějšího týmového kolegu Jensona Buttona. Stejným poměrem pak vede u Toro Rosso Kvjat nad Jeanem-Éricem Vergnem. Podle Hülkenberga jim v tom pomohly také významné změny v pravidlech zavedené před letošní sezónou.

„Zajímalo by mě, jestli je nyní pro nováčky vstup do formule 1 snazší díky novým pravidlům a monopostům,” řekl Hülkenberg, který v královně motorsportu působí od roku 2010.

„Nejsem si jistý, ale u Kvjata a Magnussena je to docela zřejmé. Přišli, hned jsou před svými týmovými kolegy a vedou si skvěle. Neříkám, že jsou špatní, jsou naopak velmi dobří. Vzpomínám si ale, když jsem přišel já, můj první rok byl trochu obtížnější. Nevím, jestli jsou oni o tolik lepší, nebo je to nyní všechno jednodušší.”

Horner chválí Kvjata  

Horner chválí Kvjata  

S Hülkenbergem souhlasí také Vergne. „Věřím, že změna pravidel nás letos všechny postavila na stejnou úroveň a je to úplně jiný vůz. Myslím si proto, že pro nováčky to byl pro vstup do formule 1 dobrý rok,” dodal Francouz.

Z pohledu nováčků pak svůj názor přidává 20letý Rus Kvjat. „Ve formuli 1 je mnoho věcí, o kterých se stále učím, jako přítlak, nastavení vozu pro závod a tak podobně. Je tu řada věcí, se kterými si musíte pohrát: tlaky, klapky, vyvážení a tak dále. Z mého pohledu to jde všechno dobře,” řekl Kvjat, který se stal nejmladším pilotem, jenž ve F1 bodoval.

Diskuze (15) Další článek: Costa: U Ferrari o všem rozhoduje Montezemolo