F1 je pokrytecká, říká Verstappen o kritice Red Bullu ohledně překročení finančního limitu

Red Bull podle FIA vloni překročil rozpočtový strop. Tým to odmítá.
F1 je pokrytecká, říká Verstappen o kritice Red Bullu ohledně překročení finančního limitu

Hospodaření týmů bylo trochu netradičně jedním z hlavních témat rozhovorů s jezdci. Ti se shodují, že by za překročení rozpočtového stropu měl přijít tvrdý trest, protože v opačném případě přijde F1 o svou integritu a týmy pak budou limit překračovat běžně, protože budou vědět, že se jim to vyplatí.

Dotazům čelili pochopitelně také jezdci Red Bullu.

„Zatím není nic potvrzeno, ale jako tým víme, s čím se musíme vypořádat,“ řekl Verstappen pro Sky Sports.

„Myslím, že jsme měli jasno v tom, co považujeme za správné, takže proto to stále probíhá. Nakonec to ale také není moje práce, je to mezi týmem a FIA.“

Když byl Verstappen dotázán na kritiku ze strany konkurenčních týmů F1, uvedl, že tento scénář je součástí „pokrytecké“ povahy F1.

„Řekl bych, že je to hlavně proto, že se nám daří. Snaží se nás jakýmkoliv způsobem zpomalit. Ale F1 takhle konec konců funguje. Každý je tak trochu pokrytecký a mně to nevadí. My se prostě musíme soustředit na svou práci.“

Další článek: Dohoda o vině a trestu. FIA jedná s Red Bullem o jeho překročení rozpočtového stropu

Témata článku: , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00