F1 Esports Series je zpět i se slovenským zastoupením

Již ve čtvrtek večer se můžeme těšit na první televizní přenos nové sezony F1 Esports Series. Už čtvrtého ročníku virtuální šampionátu se účastní všechny týmy formule 1 a v závodech se může objevit i slovenský simracer Filip Prešnajder.
Foto: Getty Images / Miles Willis
F1 Esports Series je zpět i se slovenským zastoupením | Foto: Getty Images / Miles Willis

Fanoušci formule 1 a esportu se mohou v sezoně F1 Esports Series 2020 těšit na čtyři závodní eventy a celkem 12 závodů na různých okruzích, z nichž některé se vinou pandemie koronaviru nedostaly do letošního kalendáře mistrovství světa „královny motorsportu“.

Sezona již tradičně oficiálně odstartovala na konci léta draftem, ve kterém každý z deseti týmů musel do tříčlenné sestavy vybrat alespoň jednoho nového jezdce. Ze tří pilotů budou následně pro každý event delegováni dva pro starty v závodech.

Závodit se letos bude na herní platformě F1 2020 a závody budou dlouhé 35% délky reálné grand prix. Před každým závodem se simraceři zúčastní tréninku a kvalifikace. Výkonnost všech vozů je stejná, v F1 Eports Series neexistují rozdíly napříč startovním polem, proto se například Mercedes nemůže těšit stejné dominanci, jako na reálných okruzích.

Vše záleží na schopnostech pilota, který musí během každého závodu zajet do boxů pro jednu povinnou výměnu pneumatik. Během jedné virtuální grand prix je nutné vystřídat dvě různé směsi.

V barvách Ferrari může do závodů v letošní sezoně zasáhnout Slovák Filip Prešnajder, u Williamsu působí pro F1 Esports Series 2020 jako závodní inženýr Čech Martin Štefanko.

Harmonogram sezony

O rozdělení prize money v celkové výši 750 000 dolarů (asi 17,5 milionu korun) budou týmy bojovat během čtyř závodních eventů od října do prosince.

14. a 15. října se závodní na okruzích v Bahrajnu, ve vietnamské Hanoji a v čínské Šanghaji. Dva závody jsou vždy ve středu a třetí ve čtvrtek.

Pilot Ferrari David Tonizza je novým šampionem F1 Esports

Pilot Ferrari David Tonizza je novým šampionem F1 Esports

Další event bude na programu 4. a 5. listopadu. Ke slovu se dostane holandský Zandvoort, kanadský Montreal a rakouský Red Bull Ring. Sezona bude následně pokračovat od 18. do 19. listopadu na Silverstonu, ve Spa a v Monze.

Velké finále přijde na řadu v předvánočním čase. 16. a 17. prosince se rozhodne o jezdeckém a týmovém titulu v Suzuce, Mexico City a v Sao Paulu.

Ve startovní listině nechybí šampioni z let minulých. Dvojnásobný celkový vítěz F1 Eports Series Brendon Leigh bude opět hájit barvy Mercedesu a úřadující šampion David Tonizza zůstává věrný Ferrari.

Jezdecké sestavy pro sezonu 2020

*kurzivou jsou vyznačeni nováčci u týmů

RED BULL RACING ESPORTS

Frede Rasmussen
Marcel Kiefer
Tino Naukkarinen

Prešnajder získal v Monaku jedenácté místo, Grand Prix vyhrál Russell

Prešnajder získal v Monaku jedenácté místo, Grand Prix vyhrál Russell

FERRARI DRIVER ACADEMY HUBLOT ESPORTS TEAM

David Tonizza
Enzo Bonito
Filip Prešnajder

ALFA ROMEO RACING ORLEN ESPORTS

Dani Bereznay
Jarno Opmeer
Dominik Hofmann

RENAULT VITALITY

Nicolas Longuet
Fabrizio Donoso Delgado
Casper Jensen

WILLIAMS ESPORTS (závodní inženýr Martin Štefanko)

Alvaro Carreton
Salih Saltunc
Michael Romanidis

Martin Štefanko posílil esportový tým Williamsu

Martin Štefanko posílil esportový tým Williamsu

MCLAREN SHADOW

James Baldwin
Matthias Cologon
Dani Moreno

BWT RACING POINT ESPORTS TEAM

Lucas Blakeley
Daniele Haddad
Shanaka Clay

MERCEDES AMG PETRONAS ESPORTS TEAM

Brendon Leigh
Bono Huis
Bari Boroumand

ALPHATAURI ESPORTS TEAM

Joni Tormala
Patrik Holzmann
Manuel Biancolilla

HAAS F1 ESPORTS

Floris Wijers
Cedric Thome
Simon Weigang

První závodní event budete moci sledovat dnes na Sport 2. Od 18:30 dostane prostor záznam včerejšího programu (Bahrajn, Hanoj), od 20:00 poté naváže přímý přenos dnešního závodu 3 v Šanghaji. Komentuje Jiří Košta.

Další článek: Leclerc vidí po Nürburgringu pozitiva

17:21 | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).
15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz