F1 Esports: Leigh je mistrem světa, Štefanko pátý v Singapuru

Šampionem F1 Esports Series se pro sezónu 2018 stal Brit Brendon Leigh s Mercedesem, který zároveň slaví titul v poháru konstruktérů. Martin Štefanko díky dvěma bodovaným umístěním zajistil osmé místo v poháru konstruktérů týmu Haas.
F1 Esports: Leigh je mistrem světa, Štefanko pátý v Singapuru

Během dnešního finálového večera F1 Esports Series změří jezdci síly na tratích Circuit of the Americas a Yas Marina. V posledním závodě budou rozděleny dvojnásobné body.

Již včera večer závodili piloti F1 Esports na tratích Hockenheim a Singapur.

Jako suverénní lídr šampionátu vstoupí do finále sezóny 2018 pilot Mercedesu Brendon Leigh, který se těší náskoku 41 bodů před druhým Frederikem Rasmussenem z týmu Toro Rosso.

F1 Esports: Leigh vyhrál ve Francii a na Silverstonu, Bereznay ovládl Spa

F1 Esports: Leigh vyhrál ve Francii a na Silverstonu, Bereznay ovládl Spa

Druhý pilot Mercedesu Daniel Bereznay je průběžně třetí pouhých devět bodů za druhým Rasmussenem. O druhé místo se tak ještě bude tvrdě bojovat.

Finálového večera se zúčastní i Češi z týmu Haas Martin Štefanko a Michal Šmídl, který musel předcházející event vynechat kvůli zdravotním potížím.

Finálový večer F1 Esports Series můžete sledovat živě od 20:00 na Sport 2 nebo prostřednictvím streamu na facebooku F1.

Na Hockenheimu zvítězil Saltunc, Štefanko pátý v Singapuru

Ve včerejším prvním závodu víkendu na Hockenheimu získal své premiérové vítězství v Esports Series Sonuc Saltunc, který dokončil závod před druhým Brendonem Leighem. Češi nebodovali.

V ulicích Singapuru zvítězil popáté v sezóně Brendon Leigh s Mercedesem. Skvělý závod zajeli v ulicích asijského městského státu oba Češi ve službách týmu Haas. Martin Štefanko dojel pátý a Michal Šmídl získal své první body díky osmému místu.

Brendon Leigh zvítězil na COTA a získal mistrovský titul

Pilot Mercedesu Brendon Leigh vyhrál po startu z pole position závod v Austinu, což znamená, že bez ohledu na výsledky posledního podniku sezóny v Abu Dhabi získá titul mistra světa a zároveň obhájí celkové vítězství v F1 Esports Series.

Mercedes má navíc díky druhému místu Daniela Bereznaye s předstihem zajištěný i titul v poháru konstruktérů.

Českým pilotům se v Austinu nedařilo. Martin Štefanko startoval z pátého místa, kvůli technickým potížím však dokončil závod až ve druhé desítce.

O mnoho lépe nedopadl ani Michal Šmídl, kterého během závodu postihla penalizace za překračování limitů tratě.

Po infarktovém závěru vyhrál v Abu Dhabi Bereznay, Štefanko sedmý

Poslední závod sezóny F1 Esports 2018 v Abu Dhabi byl dvojnásobně dlouhý a po jeho skončení se mezi jezdce rozdělily dvojité porce bodů.

Z pole position odstartoval letošní šampion Brendon Leigh s Mercedesem, který ve vedení strávil většinu z celkovým 28 kol.

V závěru závodu ho však začal rychle stahovat Frederik Rasmussen s modrým Toro Rosso. Dán se dostal do DRS zóny za Mercedes svého britského soupeře a zaútočil na něj.

Ostrý souboj mezi Rasmussenem a Leighem byl dlouho nerozhodný o oba piloti si několikrát vyměnili své pozice. 

Podle přísloví "dva se perou, třetí se směje", se díky tvrdému souboji dotáhl na vedoucí dvojici i Maďar Daniel Bereznay se druhý Mercedesem. Bereznay dokázal ve správnou chvíli využít zaváhání obou soupeřů před sebou a dostal se na první místo, které uhájil až do cíle závodu.

Brendon Leigh nakonec v posledním závodě neskončil ani na stupních vítězů, protože byl obdržel penalizaci za překročení limitů tratě.

Výborný závod zajel v Abu Dhabi Martin Štefanko, který se díky dobře zvolené strategii a pomoci od týmového kolegy Michala Šmídla dokázal probojovat až na sedmé místo.

Díky tomu zajistil český jezdec americkému týmu Haas konečné osmé místo v poháru konstruktérů před týmem Renault. Štefanko a Šmídl se mohou zároveň těšit na finanční prémii v podobě 5000 dolarů.

Foto: Getty Images / Christopher Lee

Diskuze (13) Další článek: Ticktum odstartuje do GP Macaa z pole position, vyhrál kvalifikační závod