F1 Esports: Leigh je mistrem světa, Štefanko pátý v Singapuru

Šampionem F1 Esports Series se pro sezónu 2018 stal Brit Brendon Leigh s Mercedesem, který zároveň slaví titul v poháru konstruktérů. Martin Štefanko díky dvěma bodovaným umístěním zajistil osmé místo v poháru konstruktérů týmu Haas.
F1 Esports: Leigh je mistrem světa, Štefanko pátý v Singapuru

Během dnešního finálového večera F1 Esports Series změří jezdci síly na tratích Circuit of the Americas a Yas Marina. V posledním závodě budou rozděleny dvojnásobné body.

Již včera večer závodili piloti F1 Esports na tratích Hockenheim a Singapur.

Jako suverénní lídr šampionátu vstoupí do finále sezóny 2018 pilot Mercedesu Brendon Leigh, který se těší náskoku 41 bodů před druhým Frederikem Rasmussenem z týmu Toro Rosso.

F1 Esports: Leigh vyhrál ve Francii a na Silverstonu, Bereznay ovládl Spa

F1 Esports: Leigh vyhrál ve Francii a na Silverstonu, Bereznay ovládl Spa

Druhý pilot Mercedesu Daniel Bereznay je průběžně třetí pouhých devět bodů za druhým Rasmussenem. O druhé místo se tak ještě bude tvrdě bojovat.

Finálového večera se zúčastní i Češi z týmu Haas Martin Štefanko a Michal Šmídl, který musel předcházející event vynechat kvůli zdravotním potížím.

Finálový večer F1 Esports Series můžete sledovat živě od 20:00 na Sport 2 nebo prostřednictvím streamu na facebooku F1.

Na Hockenheimu zvítězil Saltunc, Štefanko pátý v Singapuru

Ve včerejším prvním závodu víkendu na Hockenheimu získal své premiérové vítězství v Esports Series Sonuc Saltunc, který dokončil závod před druhým Brendonem Leighem. Češi nebodovali.

V ulicích Singapuru zvítězil popáté v sezóně Brendon Leigh s Mercedesem. Skvělý závod zajeli v ulicích asijského městského státu oba Češi ve službách týmu Haas. Martin Štefanko dojel pátý a Michal Šmídl získal své první body díky osmému místu.

Brendon Leigh zvítězil na COTA a získal mistrovský titul

Pilot Mercedesu Brendon Leigh vyhrál po startu z pole position závod v Austinu, což znamená, že bez ohledu na výsledky posledního podniku sezóny v Abu Dhabi získá titul mistra světa a zároveň obhájí celkové vítězství v F1 Esports Series.

Mercedes má navíc díky druhému místu Daniela Bereznaye s předstihem zajištěný i titul v poháru konstruktérů.

Českým pilotům se v Austinu nedařilo. Martin Štefanko startoval z pátého místa, kvůli technickým potížím však dokončil závod až ve druhé desítce.

O mnoho lépe nedopadl ani Michal Šmídl, kterého během závodu postihla penalizace za překračování limitů tratě.

Po infarktovém závěru vyhrál v Abu Dhabi Bereznay, Štefanko sedmý

Poslední závod sezóny F1 Esports 2018 v Abu Dhabi byl dvojnásobně dlouhý a po jeho skončení se mezi jezdce rozdělily dvojité porce bodů.

Z pole position odstartoval letošní šampion Brendon Leigh s Mercedesem, který ve vedení strávil většinu z celkovým 28 kol.

V závěru závodu ho však začal rychle stahovat Frederik Rasmussen s modrým Toro Rosso. Dán se dostal do DRS zóny za Mercedes svého britského soupeře a zaútočil na něj.

Ostrý souboj mezi Rasmussenem a Leighem byl dlouho nerozhodný o oba piloti si několikrát vyměnili své pozice. 

Podle přísloví "dva se perou, třetí se směje", se díky tvrdému souboji dotáhl na vedoucí dvojici i Maďar Daniel Bereznay se druhý Mercedesem. Bereznay dokázal ve správnou chvíli využít zaváhání obou soupeřů před sebou a dostal se na první místo, které uhájil až do cíle závodu.

Brendon Leigh nakonec v posledním závodě neskončil ani na stupních vítězů, protože byl obdržel penalizaci za překročení limitů tratě.

Výborný závod zajel v Abu Dhabi Martin Štefanko, který se díky dobře zvolené strategii a pomoci od týmového kolegy Michala Šmídla dokázal probojovat až na sedmé místo.

Díky tomu zajistil český jezdec americkému týmu Haas konečné osmé místo v poháru konstruktérů před týmem Renault. Štefanko a Šmídl se mohou zároveň těšit na finanční prémii v podobě 5000 dolarů.

Foto: Getty Images / Christopher Lee

Další článek: Ticktum odstartuje do GP Macaa z pole position, vyhrál kvalifikační závod

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00