F1 chce další americký tým. Někoho lepšího a slavnějšího než Haas

Formule 1 chce zabojovat o amerického diváka, což byla vždy docela velká a složitá výzva. Pomoci by tomu mohl nějaký slavný americký tým.
F1 chce další americký tým. Někoho lepšího a slavnějšího než Haas | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Změnou pravidel od roku 2021 chtěla formule 1 přilákat nové výrobce pohonných jednotek. V této oblasti však k větším změnám nedojde a dnes už můžeme s jistotou říct, že za dva roky se současný počet čtyř dodavatelů nerozšíří.

Formule 1 tak chce do série přilákat alespoň nové týmy a věří, že zavedení rozpočtového stropu a další opatření tomu pomůže.

Chase Carey uvedl, že F1 jedná s potenciálními novými účastníky. Jeho cílem je, aby byl ideálně z USA a přilákal k F1 více Američanů.

„Máme Haas jako americký tým a rádi bychom k němu přidali špičkový americký tým,“ řekl Carey. Kromě toho by chtěl v budoucnu také amerického jezdce.

Carey však stále věří, že okamžitou prioritou pro F1 v Americe je přidání druhého závodu vedle aktuální Grand Prix Ameriky v Austinu.

„Prvním krokem bude pravděpodobně přidání městského závodu, jako je Miami nebo Las Vegas.“

Florida měla přibýt do kalendáře teoreticky už letos, ale situace se komplikuje podobně, jako dřívější Ecclestonovy plány na závod v New Jersey. Zatím je závod v Miami v nedohlednu. Podle šéfa F1 jednání pokračují.

USA je pro Liberty důležitým trhem. „Naše televizní publikum se tam v letošním roce rozrostlo. Když se podíváte na to digitální, tak to bylo v podstatně pozitivním překvapením, protože před několika lety jsme nedělali nic digitálního, takže jsme začali měřit zapojení, které jsme měli v USA digitálně. Je tu mnohem více fanoušků, než si lidé myslí. Jsme nadšeni těmito příležitostmi.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Montoya má větší šanci získat trojkorunu než Alonso, myslí si Pagenaud

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.