F1 chce další americký tým. Někoho lepšího a slavnějšího než Haas

Formule 1 chce zabojovat o amerického diváka, což byla vždy docela velká a složitá výzva. Pomoci by tomu mohl nějaký slavný americký tým.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
F1 chce další americký tým. Někoho lepšího a slavnějšího než Haas | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Změnou pravidel od roku 2021 chtěla formule 1 přilákat nové výrobce pohonných jednotek. V této oblasti však k větším změnám nedojde a dnes už můžeme s jistotou říct, že za dva roky se současný počet čtyř dodavatelů nerozšíří.

Formule 1 tak chce do série přilákat alespoň nové týmy a věří, že zavedení rozpočtového stropu a další opatření tomu pomůže.

Chase Carey uvedl, že F1 jedná s potenciálními novými účastníky. Jeho cílem je, aby byl ideálně z USA a přilákal k F1 více Američanů.

„Máme Haas jako americký tým a rádi bychom k němu přidali špičkový americký tým,“ řekl Carey. Kromě toho by chtěl v budoucnu také amerického jezdce.

Carey však stále věří, že okamžitou prioritou pro F1 v Americe je přidání druhého závodu vedle aktuální Grand Prix Ameriky v Austinu.

„Prvním krokem bude pravděpodobně přidání městského závodu, jako je Miami nebo Las Vegas.“

Florida měla přibýt do kalendáře teoreticky už letos, ale situace se komplikuje podobně, jako dřívější Ecclestonovy plány na závod v New Jersey. Zatím je závod v Miami v nedohlednu. Podle šéfa F1 jednání pokračují.

USA je pro Liberty důležitým trhem. „Naše televizní publikum se tam v letošním roce rozrostlo. Když se podíváte na to digitální, tak to bylo v podstatně pozitivním překvapením, protože před několika lety jsme nedělali nic digitálního, takže jsme začali měřit zapojení, které jsme měli v USA digitálně. Je tu mnohem více fanoušků, než si lidé myslí. Jsme nadšeni těmito příležitostmi.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Montoya má větší šanci získat trojkorunu než Alonso, myslí si Pagenaud

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00