F1 by měla pracovat na zlepšení pravidel, říká Verstappen

Max Verstappen si myslí, že by mělo vedení formule 1 využít zimní přestávku na zamyšlení se nad pravidly pro rok 2017, aby se neopakovala situace z Velké ceny Mexika.
F1 by měla pracovat na zlepšení pravidel, říká Verstappen

Pilot Red Bullu stále nesouhlasí s tím, že dostal penalizaci za zkrácení tratě v závěru závodu, zatímco Lewisi Hamiltonovi z Mercedesu tento manévr v prvním kole u sportovních komisařů prošel bez trestu.

„Problémem u těchto pravidel je, že jsou pro tento sport až příliš komplikovaná, jak pro diváka, tak pro samotné sportovní komisaře,“ napsal Verstappen ve svém sloupku pro sponzora Exact.

„Toto bylo evidentní během Velké ceny Mexika. Lewis Hamilton projel v první zatáčce přes trávu a nebyl za to penalizován. Fajn, ale když jsem já udělal přesně to stejné v souboji se Sebastianem Vettelem, dostal jsem penalizaci pět sekund a přišel o třetí místo.“

„Je to směšná situace. Lewis i já jsme minuli brzdný bod, a to v úplně stejné zatáčce. Stejně jako on jsem nezískal žádnou výhodu, protože do zatáčky jsem najížděl vpředu a vpředu se také vrátil na trať. To, že já jsem za to potrestán a Lewis ne, ukazuje, že zde existuje dvojí metr.“

Blížící se zimní přestávka přitom bude podle Verstappena pro Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) ideální příležitostí k zamyšlení se nad pravidly formule 1.

„Do konce této sezóny stále zbývají dva závody, pak bychom ale mohli využít zimu k tomu, abychom se detailně podívali na pravidla a vyjasnili je,“ dodává Verstappen. „Pravidla jsou samozřejmě potřeba a já je vždy budu respektovat, spravedlivé to však je jen tehdy, když jsou stejné pro všechny.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (22) Další článek: Video: Palmer řádil s Renaultem Twingo GT v nákupním centru
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00