F1 a pojištění

(Inzerce) Již pár let mají závodní jezdci možnost, pojistit si své vozidlo a to za konkrétně stanovených podmínek. Co však musí piloti Formule 1 či jezdci rally splňovat a podstoupit, aby pojištění získali?
F1 a pojištění

Pojištění pro závodní vozy je svým způsobem omezené. Jakmile nastane první pojistná událost, tak od té doby jej nebude možné nadále uplatňovat a bude potřeba nechat udělat nové pojištění. V případě, že při konkrétním závodě nebude pojištění nárokováno, stejně zaniká a na další jízdu je potřeba uzavřít nové havarijní pojištění. Na vozidlo je samozřejmě možné pořídit také povinné ručení, které však trvá stejně jako havarijní pojištění jen po dobu závodu, po jehož skončení musí být obnoveno. 

Za povinné ručení si závodníci připlatí

Jelikož se však jedná o poměrně rizikové vozy, u kterých hrozí jejich poškození každou minutou, co jsou na závodní trati, celková cena pojištění je podle toho samozřejmě vyšší než u běžných vozidel. Odvozuje se podle konkrétních případů, kdy hlavní faktor hraje pojistná částka. Samozřejmě, čím vyšší je, tím více se za pojištění v základní sazbě zaplatí. 

Povinné ručení a havarijní pojištění pro vozy formule 1 či závodní auta nenabízí každý pojistitel a je tedy potřeba najít společnost, která má tento produkt ve své nabídce. Kromě výše zmíněného se cena upravuje také podle dalších podmínek. Jestliže pilot jednou havaruje a uplatní pojistné plnění, tak další pojištění ho vyjde dráže. Naopak lze zase získat slevu a to například v případě, kdy bude pojistiteli na voze natisknuta reklama. 

Porovnání povinného ručení je zcela jednoduché

Pojištění pro závodníky je tedy komplikovanější než to pro obyčejné řidiče. Ty ho získají poměrně snadno, mnohdy i za výhodných podmínek. Pro klasické osobní vozy je také možnost uzavřít havarijní pojištění a povinné ručení online a to u téměř jakéhokoliv zprostředkovatele. V tomto případě je potřeba poskytnou jak informace o vaší osobě, tak také o vašem autu. O celkové výši totiž rozhoduje spousta faktorů. Vypočítání ceny a porovnání povinného ručení je možné udělat ve speciální kalkulačce na http://www.srovnejto.cz/povinne-ruceni/, do které se zadají potřebné informace, na jejichž základě vám budou poskytnuty ty nejvýhodnější nabídky.

Další článek: Video: Ferrari jezdilo v centru Moskvy
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00