F-průduch Mercedesu podle Red Bullu není uzavřenou záležitostí

Navzdory souhlasnému stanovisku FIA se Red Bull pořád domnívá, že F-průduch Mercedesu na zadním křídle není v souladu s pravidly.
F-průduch Mercedesu podle Red Bullu není uzavřenou záležitostí

Red Bull a Lotus opakovaně diskutovaly s FIA na téma F-průduchu Mercedesu a Charlie Whiting jim pokaždé řekl, že je tento systém legální, protože je zcela pasivní a neobsahuje žádné pohyblivé díly.

Na otázku, zda tuto záležitost tedy považuje za uzavřenou, šéf týmu Red Bull Christian Horner přesto odpověděl: "Asi ne. Nejsem sám, ostatní tady (šéfové týmů) také chtějí další vysvětlení."

"Je to akceptováno jako šikovná inovace? Pak klobouk dolů před Mercedesem. Nebo je to něco, co v budoucnu nebude dovolené? To je to nejdůležitější, co je třeba vyřešit. A bylo by dobré v tom mít na konci tohoto víkendu jasno."

Jelikož FIA opakovaně schválila monopost Mercedesu jako legální, snaží se Horner evidentně získat ujištění, že F-průduch nebude zakázán příští rok. Pokud se mu takového ujištění nedostane, bude moci i nadále zpochybňovat jeho soulad s pravidly. V opačném případě bude vědět, že má smysl investovat do jeho vývoje.

Další článek: Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.