F-průduch Mercedesu podle Red Bullu není uzavřenou záležitostí

Navzdory souhlasnému stanovisku FIA se Red Bull pořád domnívá, že F-průduch Mercedesu na zadním křídle není v souladu s pravidly.
F-průduch Mercedesu podle Red Bullu není uzavřenou záležitostí

Red Bull a Lotus opakovaně diskutovaly s FIA na téma F-průduchu Mercedesu a Charlie Whiting jim pokaždé řekl, že je tento systém legální, protože je zcela pasivní a neobsahuje žádné pohyblivé díly.

Na otázku, zda tuto záležitost tedy považuje za uzavřenou, šéf týmu Red Bull Christian Horner přesto odpověděl: "Asi ne. Nejsem sám, ostatní tady (šéfové týmů) také chtějí další vysvětlení."

"Je to akceptováno jako šikovná inovace? Pak klobouk dolů před Mercedesem. Nebo je to něco, co v budoucnu nebude dovolené? To je to nejdůležitější, co je třeba vyřešit. A bylo by dobré v tom mít na konci tohoto víkendu jasno."

Jelikož FIA opakovaně schválila monopost Mercedesu jako legální, snaží se Horner evidentně získat ujištění, že F-průduch nebude zakázán příští rok. Pokud se mu takového ujištění nedostane, bude moci i nadále zpochybňovat jeho soulad s pravidly. V opačném případě bude vědět, že má smysl investovat do jeho vývoje.

Další článek: Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00