F-průduch Mercedesu podle Red Bullu není uzavřenou záležitostí

Navzdory souhlasnému stanovisku FIA se Red Bull pořád domnívá, že F-průduch Mercedesu na zadním křídle není v souladu s pravidly.
F-průduch Mercedesu podle Red Bullu není uzavřenou záležitostí

Red Bull a Lotus opakovaně diskutovaly s FIA na téma F-průduchu Mercedesu a Charlie Whiting jim pokaždé řekl, že je tento systém legální, protože je zcela pasivní a neobsahuje žádné pohyblivé díly.

Na otázku, zda tuto záležitost tedy považuje za uzavřenou, šéf týmu Red Bull Christian Horner přesto odpověděl: "Asi ne. Nejsem sám, ostatní tady (šéfové týmů) také chtějí další vysvětlení."

"Je to akceptováno jako šikovná inovace? Pak klobouk dolů před Mercedesem. Nebo je to něco, co v budoucnu nebude dovolené? To je to nejdůležitější, co je třeba vyřešit. A bylo by dobré v tom mít na konci tohoto víkendu jasno."

Jelikož FIA opakovaně schválila monopost Mercedesu jako legální, snaží se Horner evidentně získat ujištění, že F-průduch nebude zakázán příští rok. Pokud se mu takového ujištění nedostane, bude moci i nadále zpochybňovat jeho soulad s pravidly. V opačném případě bude vědět, že má smysl investovat do jeho vývoje.

Další článek: Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10