Exkluzivně: Bourdais po GP Německa končí v Toro Rosso

Nahradí jej šampion britské F3 Jaime Alguersuari.

Francouz Sébastien Bourdais dnes odstartuje do své poslední velké ceny formule 1, minimálně coby pilot Toro Rosso.

Tuto informaci F1sports poprvé přinesl v pátek, ale neměl ji ověřenou z více zdrojů. To se našemu magazínu povedlo v průběhu Velké ceny Německa přímo v zázemí Red Bullu, který tým Toro Rosso vlastní.

Bourdaise nahradí devatenáctiletý nováček Jaime Alguersuari (čte se Chajme Alguersuari), loňský šampion britské formule 3. Šampionem této série se v roce 2004 stal také Nélson Piquet ml.

Sébastien Bourdais získal titul v mezinárodní formuli 3000 a je čtyřnásobným šampionem Champ Car. V současné době se F1sports snaží zjistit konkrétní důvody Bourdaisova odchodu. S ohledem na zákaz testů totiž bude pro málo zkušeného Alguersuariho obtížné dosáhnout stejných výkonů jako Bourdais, minimálně v několika jeho prvních závodech.

Další článek: GP Německa 2009 - neděle

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.