Esteban Ocon prodloužil smlouvu s týmem Alpine o další tři roky

Esteban Ocon prodloužil s týmem smlouvu až do roku 2024.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Esteban Ocon prodloužil smlouvu s týmem Alpine o další tři roky | Foto: Getty Images / Clive Rose

Esteban Ocon debutoval ve F1 roce 2016 s Manorem. Poté jezdil vedle Sergia Péreze u Force Indie. V roce 2019 jsme ho ve F1 neviděli. Vloni se vrátil s Renaultem, se kterým v Sachíru získal druhé místo.

Ocon měl dvouletou smlouvu. Alpine dnes potvrdil, že s Oconem prodlužil smlouvu do roku 2024.

Vzhledem k tomu, že manažérem Ocona je Mercedes, existoval určitá šance, že by mohl přejít do Mercedesu, když reálnější je příchod Russella. Nyní se tato možnost uzavřela.

Jezdecká sestava Alpine se tak minimálně v příštím roce nezmění. Alonso má také platnou smlouvu.

„Jsem rád, že mohu s týmem pokračovat i po skončení letošního roku,“ řekl Ocon. „Je to fantastický pocit, že jsem si zajistil budoucnost u Alpine. Od mého příchodu do týmu jsme společně udělali velký pokrok a mým cílem je v této cestě pokračovat i nadále. Čekají nás velké výzvy, zejména v souvislosti s novými pravidly v roce 2022. Jsem si jistý, že můžeme dosáhnout našich cílů, pokud budeme společně tvrdě pracovat a pokračovat v našem příběhu.“

„Často vzpomínám na loňskou Velkou cenu Sachíru, ve které jsem získal pódium. Motivuje mě to k vytváření dalších takových výjimečných vzpomínek. Opravdu se těším na další kapitolu, ale zatím se soustředíme především na tuto sezónu.“

„Navzdory svému mladému věku je ve formuli 1 velmi zkušený a jeho vyspělost i schopnosti za volantem jsou na pozitivní trajektorii,“ uvedl Laurent Rossi. 

„Je pro nás silným přínosem jak nyní, tak i do budoucna, kdy budeme čelit výzvám nových pravidel. Plně Estebanovi důvěřujeme, že pomůže posunout tým a značku na další úroveň a splnit její dlouhodobé cíle. Esteban je pro nás přínosem i mimo F1, protože je hluboce zapojen do globálního projektu Alpine. Díky své osobnosti a hodnotám je Esteban přirozeně dokonalým vyslancem značky Alpine. Těšíme na pokračování sezóny 2021 na naší domácí velké ceně a na to, že odvedeme co nejlepší práci při každém zbývajícím závodním víkendu.“

Váš názor Další článek: Magnussena čeká debut v IndyCar. Pojede za McLaren
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00