Ericsson zůstává u Alfy Romeo. Prioritou je ale IndyCar

Marcus Ericsson v příštím roce nejspíše zůstane rezervním jezdcem Alfy Romeo. Chce se ale stoprocentně soustředit na závodění v IndyCar.
Ericsson zůstává u Alfy Romeo. Prioritou je ale IndyCar

Marcus Ericsson letos debutoval v IndyCar za tým Arrow Schmidt Peterson Motorsport. V Detroitu skončil druhý, ale jinak se mu příliš nedařilo. V příštím roce bude závodit za tým Chip Ganassi Racing vedle zkušeného Scotta Dixona. 

Ericsson ale stále spolupracuje také se svým bývalým týmem z formule 1. 

„Mám dlouhodobý vztah s Alfou Romeo a Sauberem a jsem si jistý, že tam budu mít nějakou roli, ale pak jsem také řekl, že se chci opravdu soustředit 100 % na tuto sezónu Indy,“ řekl Ericsson pro švédský Expressen.

„Prioritou není být rezervním jezdcem ve formuli 1, prioritou je IndyCar. Ale nechci říkat příliš mnoho o tom, co se stane, protože je to komplikované, s několika různými faktory. Uvidíme, co bude chtít Alfa Romeo a co bude chtít Ganassi.“

Ericsson se letos mohl do F1 vrátit, i když jen na jeden závod. Po letní přestávce se spekulovalo, že nahradí Räikkönena ve Spa. Fin si během prázdnin poranil sval. Nakonec k výměně nedošlo, ale Ericsson přišel o závod v Portlandu. Podle něj se tehdy odehrálo vše rychle a o závod v USA přišel v podstatě zbytečně.

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Váš názor Další článek: Práce u Ferrari vás pohltí. V McLarenu je větší klid, říká Stella
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30