Ericsson zůstává u Alfy Romeo. Prioritou je ale IndyCar

Marcus Ericsson v příštím roce nejspíše zůstane rezervním jezdcem Alfy Romeo. Chce se ale stoprocentně soustředit na závodění v IndyCar.
Ericsson zůstává u Alfy Romeo. Prioritou je ale IndyCar

Marcus Ericsson letos debutoval v IndyCar za tým Arrow Schmidt Peterson Motorsport. V Detroitu skončil druhý, ale jinak se mu příliš nedařilo. V příštím roce bude závodit za tým Chip Ganassi Racing vedle zkušeného Scotta Dixona. 

Ericsson ale stále spolupracuje také se svým bývalým týmem z formule 1. 

„Mám dlouhodobý vztah s Alfou Romeo a Sauberem a jsem si jistý, že tam budu mít nějakou roli, ale pak jsem také řekl, že se chci opravdu soustředit 100 % na tuto sezónu Indy,“ řekl Ericsson pro švédský Expressen.

„Prioritou není být rezervním jezdcem ve formuli 1, prioritou je IndyCar. Ale nechci říkat příliš mnoho o tom, co se stane, protože je to komplikované, s několika různými faktory. Uvidíme, co bude chtít Alfa Romeo a co bude chtít Ganassi.“

Ericsson se letos mohl do F1 vrátit, i když jen na jeden závod. Po letní přestávce se spekulovalo, že nahradí Räikkönena ve Spa. Fin si během prázdnin poranil sval. Nakonec k výměně nedošlo, ale Ericsson přišel o závod v Portlandu. Podle něj se tehdy odehrálo vše rychle a o závod v USA přišel v podstatě zbytečně.

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Další článek: Práce u Ferrari vás pohltí. V McLarenu je větší klid, říká Stella

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10