Ericsson zůstává u Alfy Romeo. Prioritou je ale IndyCar

Marcus Ericsson v příštím roce nejspíše zůstane rezervním jezdcem Alfy Romeo. Chce se ale stoprocentně soustředit na závodění v IndyCar.
Ericsson zůstává u Alfy Romeo. Prioritou je ale IndyCar

Marcus Ericsson letos debutoval v IndyCar za tým Arrow Schmidt Peterson Motorsport. V Detroitu skončil druhý, ale jinak se mu příliš nedařilo. V příštím roce bude závodit za tým Chip Ganassi Racing vedle zkušeného Scotta Dixona. 

Ericsson ale stále spolupracuje také se svým bývalým týmem z formule 1. 

„Mám dlouhodobý vztah s Alfou Romeo a Sauberem a jsem si jistý, že tam budu mít nějakou roli, ale pak jsem také řekl, že se chci opravdu soustředit 100 % na tuto sezónu Indy,“ řekl Ericsson pro švédský Expressen.

„Prioritou není být rezervním jezdcem ve formuli 1, prioritou je IndyCar. Ale nechci říkat příliš mnoho o tom, co se stane, protože je to komplikované, s několika různými faktory. Uvidíme, co bude chtít Alfa Romeo a co bude chtít Ganassi.“

Ericsson se letos mohl do F1 vrátit, i když jen na jeden závod. Po letní přestávce se spekulovalo, že nahradí Räikkönena ve Spa. Fin si během prázdnin poranil sval. Nakonec k výměně nedošlo, ale Ericsson přišel o závod v Portlandu. Podle něj se tehdy odehrálo vše rychle a o závod v USA přišel v podstatě zbytečně.

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Další článek: Práce u Ferrari vás pohltí. V McLarenu je větší klid, říká Stella

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.