Ericsson zřejmě přestoupí do IndyCar

Marcus Ericsson chce v příštím roce závodit v jiné sérii.
Ericsson zřejmě přestoupí do IndyCar

Marcus Ericsson si myslí, že pokud má mít šanci se v roce 2020 vrátit do F1, musí v příštím roce závodit. 

„Díváme se na různé možnosti, ale nic není hotové,“ řekl Ericsson. „Určitě chci v příštím roce závodit. To je hlavní cíl.“

Ericsson prozradil, kam pravděpodobně zamíří. O formuli E příliš velký zájem nemá, protože to podle něj není vhodné pro budoucí návrat do F1. Teoreticky by mohl odejít do japonské super formule, ale jako nejpravděpodobnější se jeví americká scéna.

„Nejzajímavější je pro mě v tuto chvíli IndyCar. Jednáme s některými týmy. Myslím, že je to realistický scénář.“

„Chci závodit na nejvyšší možné úrovni, protože se chci v budoucnu vrátit do F1.“

„Abych se mohl vrátit do F1, myslím, že bude dobré zůstat u formulí a  rychlých aut. Když se podívám na současnou situaci v motorsportu, myslím, že IndyCar je pro mě tou nejlepší sérií.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ferrari oddělilo zrno od plev. Představilo nové zbarvení

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.