Ericsson věří, že u Sauberu prodlouží smlouvu

Marcus Ericsson prožívá nejisté období. Již delší dobu se v médiích spekuluje o jeho konci v týmu Sauber, který by pro něj pravděpodobně znamenal i konec ve formuli 1. Švédský pilot však věří, že díky přestupu Charlese Leclerca k Ferrari zůstane i v příští sezóně ve službách stáje z Hinwilu.
Ericsson věří, že u Sauberu prodlouží smlouvu

Charles Leclerc po této sezóně opustí Sauber a stane se pilotem stáje Ferrari. Opačným směrem poputuje Kimi Räikkönen, který se Sauberem uzavřel dvouletý kontrakt. Otázkou je, zda – li bude Räikkönenovým týmovým kolegou Ericsson, nebo někdo jiný. V médiích se několikrát skloňovalo jméno Antonia Giovinazziho…

Ericsson však chce dokázat svoji platnost pro tým a doufá, že u Sauberu prodlouží smlouvu.

„Nedali mi žádné ultimátum, ale já vím, že dobré výkony musím začít podávat hned. Cítím, že během posledních pěti šesti víkendů jsem se zlepšil,“ řekl Ericsson pro Autosport.

„Získal jsem více bodů než Charles (v posledních pěti závodech před Singapurem, pozn. red.) a Charles podepsal víceletou smlouvu s Ferrari, takže šanci mám,“ myslí si švédský pilot.

„Musím stále podávat takovéto, nebo ještě lepší výkony. To teď přesně potřebuji. Jestli to bude stačit na novou smlouvu nezáleží na mně. Musím však stále jezdit naplno a snažit se tým zaujmout.“

V aktuálním pořadí šampionátu je Ericsson osmnáctý se šesti body na kontě, zatímco Leclerc drží patnácté místo s průběžným patnáctibodovým ziskem. Monačan naposledy bodoval devátým místem v Singapuru, Švéd desátým místem ve Spa.

Pokud by Ericsson závodil pro Sauber i příští rok, byla by to již jeho pátá sezóna u švýcarského týmu.

„Pro příští sezónu zbývá již jen jedno volné místo, takže se musím vážně snažit zaujmout tým a tvrdě pracovat, abych dokázal, že si své místo zasloužím.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: F1 Esports se blíží, byl uveřejněn oficiální kalendář

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.