Ericsson věří, že u Sauberu prodlouží smlouvu

Marcus Ericsson prožívá nejisté období. Již delší dobu se v médiích spekuluje o jeho konci v týmu Sauber, který by pro něj pravděpodobně znamenal i konec ve formuli 1. Švédský pilot však věří, že díky přestupu Charlese Leclerca k Ferrari zůstane i v příští sezóně ve službách stáje z Hinwilu.
Ericsson věří, že u Sauberu prodlouží smlouvu

Charles Leclerc po této sezóně opustí Sauber a stane se pilotem stáje Ferrari. Opačným směrem poputuje Kimi Räikkönen, který se Sauberem uzavřel dvouletý kontrakt. Otázkou je, zda – li bude Räikkönenovým týmovým kolegou Ericsson, nebo někdo jiný. V médiích se několikrát skloňovalo jméno Antonia Giovinazziho…

Ericsson však chce dokázat svoji platnost pro tým a doufá, že u Sauberu prodlouží smlouvu.

„Nedali mi žádné ultimátum, ale já vím, že dobré výkony musím začít podávat hned. Cítím, že během posledních pěti šesti víkendů jsem se zlepšil,“ řekl Ericsson pro Autosport.

„Získal jsem více bodů než Charles (v posledních pěti závodech před Singapurem, pozn. red.) a Charles podepsal víceletou smlouvu s Ferrari, takže šanci mám,“ myslí si švédský pilot.

„Musím stále podávat takovéto, nebo ještě lepší výkony. To teď přesně potřebuji. Jestli to bude stačit na novou smlouvu nezáleží na mně. Musím však stále jezdit naplno a snažit se tým zaujmout.“

V aktuálním pořadí šampionátu je Ericsson osmnáctý se šesti body na kontě, zatímco Leclerc drží patnácté místo s průběžným patnáctibodovým ziskem. Monačan naposledy bodoval devátým místem v Singapuru, Švéd desátým místem ve Spa.

Pokud by Ericsson závodil pro Sauber i příští rok, byla by to již jeho pátá sezóna u švýcarského týmu.

„Pro příští sezónu zbývá již jen jedno volné místo, takže se musím vážně snažit zaujmout tým a tvrdě pracovat, abych dokázal, že si své místo zasloužím.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: F1 Esports se blíží, byl uveřejněn oficiální kalendář

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00