Ericsson si myslí, že zůstane u Sauberu

Marcus Ericsson si myslí, že zůstane také v příštím roce u týmu Sauber.
Ericsson si myslí, že zůstane u Sauberu

V uplynulých dnech se Kaltenbornová nechala slyšet, že zisk bodů a pravděpodobně také 10. místa v šampionátu nehraje roli, pokud jde o budoucnost Sauberu. Ta by měla být s novým majitelem zajištěná.

Kromě toho jsme se dozvěděli, že by Sauber mohl svou jezdeckou sestavu představit v průběhu příštího týdne – do nebo během víkendu v Abú Dhabí.

„Myslím, že budu příští rok stále tady, uvidíme,“ uvedl Ericsson pro F1i. „Zatím to tak vypadá, a to zejména poté, co se stalo minulý týden.“ Podle Ericssona musíme ještě počkat. „Ale je to velmi pravděpodobné,“ uvedl ke svému setrvání u švýcarského týmu.

Ericssona prý potěšilo, že jeho týmový kolega získal pro Sauber body. „Pro tým je to prostě fantastické. Jsem opravdu, opravu šťastný kvůli všem lidem tady. Po celý rok velmi tvrdě pracovali. Nebylo to snadné. Zvláště ve druhé polovině roku jsme udělali kroky vpřed a zlepšili se.“

Sauber a Manor jsou jediné týmy, které ještě neoznámily jezdeckou sestavu. Předpokládá se, že s oběma jedná také Gutiérrez, který přišel o sedačku u Haasu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (10) Další článek: Symonds si není jistý, zda vozy zrychlí o pět sekund
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00