Ericsson přiznal, že závodí bez pití

Kimimu Räikkönenovi v Maďarsku zapomněli připojit zařízení na pití. Celý velmi horký závod tak musel absolvovat bez něj.
Ericsson přiznal, že závodí bez pití

Po závodě komentoval situaci na Twitteru novinář Will Buxton, podle kterého to byl obdivuhodný výkon.

Na to reagoval Marcus Ericsson, který prozradil, že bez láhve s pitím jezdí už více než 2 roky. Důvod je jednoduchý. „Má hmotnost asi 1,5 kg. Rozhodli jsme se ji nepoužívat kvůli hmotnosti. Jeden z důvodů, proč bychom měli mít stejnou hmotnost pro všechny jezdce,“ uvedl. 

Ericsson prozradil i recept, jak horké závody jako Maďarsko přežít – pít hodně před závodem a tvrdě trénovat. Během Grand Prix Maďarska ztratil 2,5 až 3 kg.

Ericssonovi by se mělo přání vyplnit. V příštím roce má dojít k oddělení minimální hmotnosti vozu a jezdce. V případě jezdce bude hmotnost 80 kg. Pokud jezdec váží méně, bude muset tým rozdíl dorovnat závažím.

Přesnou váhu jednotlivých jezdců neznáme. Průběžně se samozřejmě mění. Ericsson by měl mít podle oficiálních údajů výšku 174 cm a hmotnost 64 kg. Například u Grosjena je to 180 cm a 71 kg a u Hülkenberga 184 cm a 74 kg.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (17) Další článek: Budou za Renault jezdit Hülkenberg a Ocon? Je to stále pravděpodobnější
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00