Ericsson přiznal chybu, po které skočil se svým vozem v bariéře

Marcus Ericsson řekl, že jeho nehodu během kvalifikace na Velkou cenu Japonska vozů formule 1 způsobilo špatné odhadnutí situace při předjíždění mercedesu Valtteriho Bottase.
Ericsson přiznal chybu, po které skočil se svým vozem v bariéře

Ačkoliv Ericsson potvrdil, že Bottas byl zcela mimo závodní stopu, tak narušení proudění vzduchu jej připravilo o přítlak na voze. Kvůli ztrátě přilnavosti na přední nápravě se stal Ericssonův vůz nedotáčivý a Švéd se roztočil do bariéry z pneumatik. V kvalifikaci obsadil poslední, dvacáté místo.

„Přišel jsem o přední část. Věděl jsem, že tam je auto, ale bylo dostatečně na vnitřku zatáčky, takže jsem si myslel, že to bude v pohodě, pak jsem se ale podíval na video a myslím, že to stačí k rozhození auta,“ řekl Ericsson Autosportu.

„Na datech můžete vidět, že v tom kole jsem měl v porovnání s předchozím kolem trochu více nedotáčivý vůz. Není to výmluva, zřejmě jsem jel příliš rychle na to, jaká byla přilnavost, ale byla to smůla.“

Ericsson připustil, že udělal chybu, když si neuvědomil ztrátu přilnavosti způsobenou turbulencemi.

„Vozy jsou velmi citlivé na vítr. Když se změní vítr, můžete ztratit docela dost přilnavosti. Špatně jsem si promyslel, kolik bych ztratil, a vyjel jsem mimo. Je to špatné místo pro to být široký, protože když se dostanete jedním kolem mimo trať, je konec,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel: Ferrari si nezaslouží být na deváté pozici

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00