Ericsson přiznal chybu, po které skočil se svým vozem v bariéře

Marcus Ericsson řekl, že jeho nehodu během kvalifikace na Velkou cenu Japonska vozů formule 1 způsobilo špatné odhadnutí situace při předjíždění mercedesu Valtteriho Bottase.
Ericsson přiznal chybu, po které skočil se svým vozem v bariéře

Ačkoliv Ericsson potvrdil, že Bottas byl zcela mimo závodní stopu, tak narušení proudění vzduchu jej připravilo o přítlak na voze. Kvůli ztrátě přilnavosti na přední nápravě se stal Ericssonův vůz nedotáčivý a Švéd se roztočil do bariéry z pneumatik. V kvalifikaci obsadil poslední, dvacáté místo.

„Přišel jsem o přední část. Věděl jsem, že tam je auto, ale bylo dostatečně na vnitřku zatáčky, takže jsem si myslel, že to bude v pohodě, pak jsem se ale podíval na video a myslím, že to stačí k rozhození auta,“ řekl Ericsson Autosportu.

„Na datech můžete vidět, že v tom kole jsem měl v porovnání s předchozím kolem trochu více nedotáčivý vůz. Není to výmluva, zřejmě jsem jel příliš rychle na to, jaká byla přilnavost, ale byla to smůla.“

Ericsson připustil, že udělal chybu, když si neuvědomil ztrátu přilnavosti způsobenou turbulencemi.

„Vozy jsou velmi citlivé na vítr. Když se změní vítr, můžete ztratit docela dost přilnavosti. Špatně jsem si promyslel, kolik bych ztratil, a vyjel jsem mimo. Je to špatné místo pro to být široký, protože když se dostanete jedním kolem mimo trať, je konec,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel: Ferrari si nezaslouží být na deváté pozici

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.