Ericsson pochybuje o své roli u Sauberu. IndyCar je na prvním místě, říká

Marcus Ericsson má plnit roli rezervního jezdce Sauberu. Nebude na všech závodech F1, protože kromě práce u Sauberu bude na plný úvazek závodit v IndyCar za Schmidt Peterson Motorsports. Ericsson má poměrně jasno v tom, co má pro něj vyšší prioritu.
Ericsson pochybuje o své roli u Sauberu. IndyCar je na prvním místě, říká

Sauber už dříve uvedl, že Ericsson bude chybět minimálně na osmi závodech F1, protože jejich termín koliduje se závodem IndyCar. Tento počet se může zvýšit kvůli logistice.

Tým přitom potřebuje někoho, kdo může v případě potřeby téměř ihned nahradit závodního jezdce. Kromě Ericssona tak Sauber bude asi hledat někoho dalšího. 

Nebo bude vše jinak? Ericsson si myslí, že s ohledem na jeho závodění v IndyCar nemá role rezervního jezdce Sauberu možná příliš velký smysl.

„Po sezóně si potřebujeme sednout a pobavit se o tom,“ řekl Ericsson pro Motorsport.com.

„Dal jsem jim jasně najevo, že se v roce 2019 chci 100 procentně soustředit na závodní program. Chci se plně věnovat příležitosti, která se mi v IndyCar naskytla.“

„Jsem rád, že si udržím kontakt s týmem, ale musíme si sednout a přesně se podívat, co budu a nebudu dělat a jakou budu mít roli.“

„Ale určitě se potřebuji na 110 % soustředit na IndyCar, jinak by nemělo důvod tam jít. Když už budu v Americe, budu tam bydlet a závodit, nedokáži si přestavit, že budu všechny ostatní víkendy na závodech F1.“

Ericsson debutoval ve F1 v roce 2015. Od té doby odjel 96 závodů, ve kterých získal 18 bodů.

„Mohl to být můj poslední závod ve F1. Ale nechci zavřít tyhle dveře, protože nikdy nevíte, co se v budoucnu stane. Jdu do Ameriky s velkou odhodlaností a vidím to tak, že tam nějakou dobu zůstanu. Ale nikdy nevíte, co se stane za pár let.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ferrari má skvělé auto, ale mělo vsadit více na týmové příkazy, říká Rosberg

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen