Ericsson kvůli zničenému zrcátku nevěděl o ohni po nehodě

Pilot Sauberu Marcus Ericsson po nehodě v úvodním volném tréninku prozradil, že si kvůli rozbitému zpětnému zrcátku nevšiml ohně, který zachvátil zadní část jeho monopostu.
Ericsson kvůli zničenému zrcátku nevěděl o ohni po nehodě

Ericsson se roztočil v nájezdu do dvojité pravé zatáčky Beausset. Švédův vůz následně skončil až v bariéře a po nárazu navíc začal hořet.

Jezdec Sauberu se z vozu dostal sám, zatímco zadní část jeho vozu ničily plameny. Kvůli poškození se Ericsson nemohl zúčastnit druhého tréninku. Krátce po nehodě švédský pilot o ohni ani nevěděl, za což mohlo rozbité pravé zrcátko.

„Díky nehodě se mi rozbilo pravé zpětné zrcátko a zůstalo mi pouze to levé, jenomže na levé polovině vozu nehořelo. Takže jsem se věnoval běžnému procesu vypínání systému a počkal jsem pár vteřin, než se vše vypne,“ řekl Ericsson pro motorsportweek.com.

„Měl jsem také vypojené rádio, takže jsem nemohl slyšet ani zprávy od týmu. Až když jsem vylézal z vozu, tak jsem si uvědomil, že bych si měl nejspíš pospíšit.“

Tento incident předčasně ukončil Ericssonovo účinkování v pátečních trénincích, z čehož Švéd rozhodně nebyl nadšený.

„S novým nastavením jsem se cítil velmi dobře, takže mě velmi zklamalo, že jsem v tréninkové session skončil takovýmto způsobem.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Red Bull nebude Hondě říkat, jak má stavět motor