Ericsson je letošní formou Sauberu překvapen

Sauber podle Marcuse Ericssona předčil všechna očekávání. I ta jeho.
Ericsson je letošní formou Sauberu překvapen

Po nepovedené sezóně 2014, kdy tým z Hinwilu nezískal ani bod, už v prvním letošním závodě v Austrálii bodovali jak Ericsson, tak Felipe Nasr, kteří do týmové pokladničky přidali za páté a osmé místo hned 14 bodů.

A zatímco na další podobně úspěšný víkend Sauber čeká, na bodovaných pozicích dojíždí alespoň jeden z pilotů do cíle celkem pravidelně. I díky tomu se nyní Sauber drží na osmé pozici průběžného hodnocení.

„Opravdu jsem nevěděl, co mám čekat,“ řekl Ericsson pro oficiální stránky F1. „Sauber je týmem s bohatou historií (v Austinu tým oslavil 400. účast ve velké ceně), zároveň ale měli velmi obtížný minulý ročník, takže když jsem přišel, nebylo vůbec jasné, jak to bude a z čeho budeme začínat.“

„Mám-li být upřímný, předčilo to má očekávání. Bojujeme o body v téměř každém závodě.“

Ericsson debutoval ve F1 loni ve stáji Caterham, která však zkrachovala. Pro letošní rok jej pod svá křídla vzal tým Sauber, který se v létě rozhodl ponechat si oba své piloty i pro příští sezónu.

„Myslím, že to bude lepší, týmu to dodá stabilitu,“ dodal 25letý Švéd. „Známe teď vstupy a výstupy. Známe pracovní postup a mentalitu. Oba úzce spolupracujeme na voze pro příští rok a mluvíme s inženýry o tom, co z auta chceme dostat.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (37) Další článek: Technika: netopýří křídlo, novinky McLarenu i tahák předstartovních příprav
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00