Ericcsona těší zlepšení Sauberu v porovnání s loňským rokem

Marcus Ericsson si pochvaluje zlepšení Sauberu v letošní sezóně formule 1, když nyní švýcarská stáj bojuje s týmy ze středu pole.
Ericcsona těší zlepšení Sauberu v porovnání s loňským rokem

Díky novému partnerství s Alfou Romeo a nové specifikací motorů Ferrari tak Sauber bojuje v každém letošním závodě F1 o body.

„Je to obrovský rozdíl. Vychází to z finančního hlediska. Finanční základ je teď mnohem silnější a z toho se vše odráží,“ popisuje Ericsson pokrok, jaký tým udělal za posledních dvanáct měsíců.

„Do týmu jsme přivedli některé skvělé lidi. A se vším, co jde vpřed, roste také motivace u lidí v týmu. Nyní jsme úplně jinde než před dvanácti měsíci a je skvělé to sledovat. Myslím, že je úžasné vidět, jakým způsobem jsem se jako tým za posledních dvanáct měsíců vyvinuli a je to skvělá odměna za všechnu tu tvrdou práci pro tým.“

Zlepšování výsledků s sebou však přináší potřebu neustálého nasazování nových a vylepšených dílů na letošní monopost.

„Nevidím důvod, proč bychom se měli propadnout více než ostatní týmy ze středu pole. Tak je to v letošním roce, že přivážíme vylepšení více méně na každý závod. Žádné velké balíčky, ale jen drobnosti, abychom neustále vylepšovali vůz a podle toho, jak jsem to pochopil, tak to tímto způsobem budeme dělat i nadále. V porovnání s týmy ze středu pole, se kterými bojujeme, bychom měli být schopni stejného vývoje a v určitém momentu pak přesunete svou pozornost na příští rok,“ uzavírá Švéd, který v Sauberu působí již čtvrtým rokem.

Foto: Getty Images / Patrik Lundin

Diskuze (6) Další článek: Alonsovi se nelíbí návrh, podle kterého by body získávali všichni piloti
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10