Ericcsona těší zlepšení Sauberu v porovnání s loňským rokem

Marcus Ericsson si pochvaluje zlepšení Sauberu v letošní sezóně formule 1, když nyní švýcarská stáj bojuje s týmy ze středu pole.
Ericcsona těší zlepšení Sauberu v porovnání s loňským rokem

Díky novému partnerství s Alfou Romeo a nové specifikací motorů Ferrari tak Sauber bojuje v každém letošním závodě F1 o body.

„Je to obrovský rozdíl. Vychází to z finančního hlediska. Finanční základ je teď mnohem silnější a z toho se vše odráží,“ popisuje Ericsson pokrok, jaký tým udělal za posledních dvanáct měsíců.

„Do týmu jsme přivedli některé skvělé lidi. A se vším, co jde vpřed, roste také motivace u lidí v týmu. Nyní jsme úplně jinde než před dvanácti měsíci a je skvělé to sledovat. Myslím, že je úžasné vidět, jakým způsobem jsem se jako tým za posledních dvanáct měsíců vyvinuli a je to skvělá odměna za všechnu tu tvrdou práci pro tým.“

Zlepšování výsledků s sebou však přináší potřebu neustálého nasazování nových a vylepšených dílů na letošní monopost.

„Nevidím důvod, proč bychom se měli propadnout více než ostatní týmy ze středu pole. Tak je to v letošním roce, že přivážíme vylepšení více méně na každý závod. Žádné velké balíčky, ale jen drobnosti, abychom neustále vylepšovali vůz a podle toho, jak jsem to pochopil, tak to tímto způsobem budeme dělat i nadále. V porovnání s týmy ze středu pole, se kterými bojujeme, bychom měli být schopni stejného vývoje a v určitém momentu pak přesunete svou pozornost na příští rok,“ uzavírá Švéd, který v Sauberu působí již čtvrtým rokem.

Foto: Getty Images / Patrik Lundin

Další článek: Alonsovi se nelíbí návrh, podle kterého by body získávali všichni piloti

19:50 | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10