Epsilon Euskadi znovu shání finanční podporu pro vstup do formule 1

Joan Villadelprat usiloval s Epsilonem Euskadi o účast už v letošním šampionátu, ale FIA vybrala jiné týmy. Svůj projekt však k ledu neuložil a zkusí štěstí v letošním výběrovém řízení. Musí ale obnovit důvěru investorů.

"Od června - července jsme na tomto projektu dále pracovali, ale samozřejmě jiným tempem," řekl Villadelprat pro Autosport. "Výběr těch tří týmů byl velkým zklamáním pro lidi, kteří za námi stáli po obchodní stránce. Teď máme další šanci a mojí prací přes zimu až do teď bylo odměnit se těmto lidem, kteří jsou trochu rozmrzelí."

"V současnosti na tom pracuji. Letos finance ještě nemám, ale jsme doufejme velmi blízko tomu, abychom FIA dokázali, že máme finanční prostředky, ne jen na jeden rok, ale abychom byli tým budoucnosti. Ale ještě to tak není."

Prezident FIA Jean Todt měl navštívit továrnu Epsilonu tento týden, ale kvůli špatnému počasí nemohlo jeho letadlo vzlétnout, takže se inspekce odložila. Oficiálně svoji přihlášku do šampionátu 2011 oznámily kromě Epsilonu ještě stáje Stefan GP a Durango. Epsilon by měl být favoritem na obsazení 13. místa, které letos nezaplnil USF1, ale Villadelprat nepovažuje vítězství ve výběrovém řízení za jisté. "Nic takového nemůžeme tvrdit, jsme jen jeden z přihlášených týmů," řekl.

Pokud Epsilon uspěje a získá místo na startovním roštu, Villadelprat počítá s tím, že vybudovat konkurenceschopný tým potrvá čtyři roky. Také proto není překvapený problémy, s kterými se potýkají letošní nováčci.

FIA by měla o 13. týmu sezóny 2011 rozhodnout v červenci.

Další článek: Tým HRT má v plánu postavit si vůz pro rok 2011 sám