Epsilon Euskadi stále nemá zajištěný rozpočet pro tým formule 1

Šance Epsilonu Euskadi na zisk místa na startovním roštu 2011 zřejmě nejsou velké, protože majitel týmu Joan Villadelprat otevřeně přiznal, že mu chybí finanční prostředky.

Epsilon disponuje podle Villadelprata potřebným technickým zázemím a vším, co by k soutěžení ve formuli 1 potřeboval. "Jediná věc, která nám v tuto chvíli schází, jsou finance," uvedl. "Vždy jsem říkal, že do formule 1 nepůjdu, pokud nebudu mít zaručený rozpočet alespoň na tři roky. Bohužel nám tohle v tuto chvíli chybí, i když na tom pořád pracujeme a jdeme vpřed."

Španělé stále věří, že finanční prostředky seženou, proto už postavili model vozu a několik týdnů s ním testují v aerodynamickém tunelu.

"Důvod, proč jsme se takto rozhodli, je velmi prostý. Věříme našemu projektu F1, ale pokud máme být alespoň trochu připravení, nemůžeme čekat, až FIA oznámí své rozhodnutí," vysvětloval Villadelprat. "To už by bylo na začátek pozdě. Kdybychom nezačali alespoň s testy v aerodynamickém tunelu, bylo by to nemožné."

Pokud Epsilon ve výběrovém řízení nezvítězí, využije získané znalosti v jiných motoristických soutěžích. Villadelprat upozornil, že pokud má jeho tým do formule 1 vstoupit, tak samostatně. Spekulace o spojení s HRT jednoznačně popřel.

"Pravda je taková, že tyto spekulace nemají vůbec žádný reálný základ," řekl. "Epsilon má svůj vlastní projekt formule 1 a Hispania také. Řekl jsem, že chceme s panem Carabantem (majitel HRT) hovořit, abychom zjistili, jestli by byla možná spolupráce. A to s ohledem na podstatu naší společnosti a za předpokladu, že by nedocházelo ke střetu zájmů."

Na místo 13. týmu sezóny 2011 kandidují kromě Epsilonu ještě Durango-Villeneuve a Stefan GP. FIA nemusí vybrat nikoho, ale rozhodnout by podle Villeneuva měla do konce srpna.

Další článek: V deštivém Spa byl na úvod nejrychlejší Fernando Alonso

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00