Enzo by tak nepolitikařil, říká Marko k přístupu Ferrari

Poradce Red Bullu Helmut Marko zopakoval negativní mínění na některé prostředky, které Ferrari využilo při boji o loňský šampionát.
Enzo by tak nepolitikařil, říká Marko k přístupu Ferrari

Vettel prohlásil hned po posledním závodě, že konkurence používala špinavé triky. Marko tento názor podpořil, když odpovídal na otázku Red Bulletinu, jak by se líbilo Enzovi Ferrarimu, že ho porazil výrobce nápojů.

"Enzovi by se taková porážka určitě nelíbila, ale uznal by výkony konkurence, a pak by své chlapce zbičoval, aby udělali vše pro naši porážku. Ale ne takovými činy, jako jsme nedávno zažili," řekl.

"Alonso neustále politikaří. Myslím, že se ke konci sezóny projevil stres, ve kterém byl. Když říkal věci jako ´Bojuji proti Hamiltonovi, ne Vettelovi´ a ´Stojím proti Neweymu,´ tyto psychologické útoky. My jsme řekli: ´Prostě ho ignoruj.´"

Vettel si ale vyslechl mnohem více kritiky. "Bylo řečeno hodně nesmyslů," konstatoval Marko. "´Vettel neumí předjíždět.´ Absurdní, jen se podívejte na Abú Zabí a Brazílii. ´Dokáže vyhrávat jen proto, že sedí ve voze od Neweyho.´ Máme dva vozy od Neweyho, tak proč nemáme v každém závodě dvojité vítězství?"

"Pak ten komentář velkého Jackieho Stewarta, že Vettel musí přestoupit do jiného týmu, aby prokázal své kvality. To řekl někdo, kdo všech svých velkých úspěchů dosáhl v jednom týmu, u Tyrrellu."

"Nemůžeme to brát vážně. My u Red Bullu nejsme jen banda úředníků. Dokud budeme Sebastianovi poskytovat auto a prostředí, ve kterém se může stát mistrem světa, asi u nás zůstane. Pokud si nebudeme vzájemně vyhovovat, budeme muset přijít s něčím novým. Ale máme velmi dobrý juniorský program a možná se jednoho dne stane mistrem v našem voze někdo jiný."

Další článek: Grosjean: Nejsem blázen, riziko si uvědomuji

Témata článku: , ,