Emerson Fittipaldi čelí v rodné Brazílii desítkám žalob kvůli dluhům

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi má v rodné zemi velké problémy.
Foto: Getty Images / Drew Gibson
Emerson Fittipaldi čelí v rodné Brazílii desítkám žalob kvůli dluhům  | Foto: Getty Images / Drew Gibson

Emerson Fittipaldi, který nedávno v Česku natáčel film, má v Brazílii velké problémy. Podle brazilského Folha de Sao Paulo čelí 145 žalobám od věřitelů, bank i bývalých zaměstnanců. Celková částka, kterou má Fittipaldi dlužit, dosahuje více než 8,5 milionu euro.

Největším věřitelem je Banco Safra. V jejím případě má jít o půjčku pro prodejce automobilů, jehož partnerem měl být právě legendární Brazilec a celou operaci měl i schválit.

Emotivní setkání po letech: Fittipaldi usedl do svého lotusu

Emotivní setkání po letech: Fittipaldi usedl do svého lotusu

Podle Fittipaldiho právníka je klient v podstatě na mizině. Věřitelé to ale vidí přesně opačně – Brazilec se má schovávat v Miami, kde podle nich rozhodně nežije skromný život.

Problémy se vlečou už několik let a nejsou první. Dluhy měl Fittipaldi už v době, kdy ještě aktivně závodil. V té době se mimo jiné pokoušel prorazit pěstováním pomerančů. Když vyhrál Indy 500, porušil tradici a místo mlékem si v cíli závodu připil pomerančovým džusem, což fanoušci nenesli zrovna s nadšením.

Fittipaldi, kterému je v současné době 73 let, má dva vnuky, kteří jsou také závodními jezdci. Enzo letos závodil ve F3 (skončil 15.) a je v Jezdecké akademii Ferrari. Pietro má už závodní zkušenosti z IndyCar nebo DTM a pracuje pro Haas.

Další článek: Webbera čeká práce, bude shánět sedačku pro letošního šampiona F3 Piastriho

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.