Emerson Fittipaldi čelí v rodné Brazílii desítkám žalob kvůli dluhům

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi má v rodné zemi velké problémy.
Foto: Getty Images / Drew Gibson
Emerson Fittipaldi čelí v rodné Brazílii desítkám žalob kvůli dluhům  | Foto: Getty Images / Drew Gibson

Emerson Fittipaldi, který nedávno v Česku natáčel film, má v Brazílii velké problémy. Podle brazilského Folha de Sao Paulo čelí 145 žalobám od věřitelů, bank i bývalých zaměstnanců. Celková částka, kterou má Fittipaldi dlužit, dosahuje více než 8,5 milionu euro.

Největším věřitelem je Banco Safra. V jejím případě má jít o půjčku pro prodejce automobilů, jehož partnerem měl být právě legendární Brazilec a celou operaci měl i schválit.

Emotivní setkání po letech: Fittipaldi usedl do svého lotusu

Emotivní setkání po letech: Fittipaldi usedl do svého lotusu

Podle Fittipaldiho právníka je klient v podstatě na mizině. Věřitelé to ale vidí přesně opačně – Brazilec se má schovávat v Miami, kde podle nich rozhodně nežije skromný život.

Problémy se vlečou už několik let a nejsou první. Dluhy měl Fittipaldi už v době, kdy ještě aktivně závodil. V té době se mimo jiné pokoušel prorazit pěstováním pomerančů. Když vyhrál Indy 500, porušil tradici a místo mlékem si v cíli závodu připil pomerančovým džusem, což fanoušci nenesli zrovna s nadšením.

Fittipaldi, kterému je v současné době 73 let, má dva vnuky, kteří jsou také závodními jezdci. Enzo letos závodil ve F3 (skončil 15.) a je v Jezdecké akademii Ferrari. Pietro má už závodní zkušenosti z IndyCar nebo DTM a pracuje pro Haas.

Další článek: Webbera čeká práce, bude shánět sedačku pro letošního šampiona F3 Piastriho

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?