Emanuele Pirro skončil u McLarenu. Vedl program na podporu mladých jezdců | Foto: McLaren

Foto: McLaren

Emanuele Pirro skončil u McLarenu. Vedl program na podporu mladých jezdců

Pirro měl roční smlouvu, která nebyla prodloužena. Program dozná změn.

McLaren před rokem v dubnu představil nový program na podporu mladých jezdců. Ředitelem programu byl bývalý jezdec F1 a pětinásobný vítěz Le Mans Emanuele Pirro, který na přelomu 80. a 90. let pracoval ve Wokingu jako testovací jezdec. Poté působil třeba také jako sportovní komisař ve F1.

Pirro nyní potvrdil, že ve funkci končí. Podle Autosportu měl roční smlouvu, kterou McLaren neprodloužil. 

Program mladých jezdců by měl nyní spadat pod ředitelku obchodních operací F1, kterou je od ledna Stephanie Carlin. Dříve vedla tým Rodin Carlin.

„Po roce tvrdé práce a spokojenosti opouštím McLaren DDP,“ napsal Pirro. „Společně s týmem Formule 1 se mi podařilo zavést strukturu, která pomáhá rozvíjet mladé, talentované a pracovité jezdce v budoucí šampiony McLarenu.“

Pirro uvedo, že „vyhledal a podepsal mladé hvězdy, o kterých jsem skutečně přesvědčen, že se mohou zapsat do historie.“

„Věřím, že interní zdroje, které budou řídit DDP, budou pokračovat v mé cestě a pomohou programu růst, a poskytnou tak jedinečnou podporu, kterou rozvíjející se jezdci potřebují, spolu s profesionalitou a zkušenostmi skvělých týmů, které všichni reprezentují.“

„Udělal jsem vše, co bylo v mých silách, abych předal zkušenosti a chyby, které jsem za svůj život v motorsportu udělal, a nyní ustupuji stranou a nechávám program jít vlastní cestou, vděčný za příležitost, která mi byla dána.“

Členy programu jsou dnes jezdec IndyCar Pato O’Ward, rezervní jezdec Rjo Hirakawa, šampion F3 Gabriel Bartoleto, jezdkyně F1 Academy Bianca Bustamante, americký talent Ugo Ugochukwu a jezdec F4 Brando Badoer.

Doporučujeme

Články odjinud