Ellinas si poprvé vyzkouší monopost Marussie při testu na rovince

Kyperský závodník Tio Ellinas se poprvé posadí do formule 1, tým Marussia mu dá příležitost v testech aerodynamiky na rovince.
Ellinas si poprvé vyzkouší monopost Marussie při testu na rovince

Ellinas závodí v GP3 a patří do programu Marussie pro mladé jezdce. První jízda ve formuli 1 ho čeká v úterý na letišti Kemble.

"Není třeba zdůrazňovat, že jsem nadšen touto další možností řídit závodní vůz MR02 týmu Marussia," řekl jedenadvacetiletý kyperský pilot. "Těším se na test mladých talentů od loňského podzimu a týdny neutíkají dost rychle."

"Účast v testu na rovince tento týden mi pomůže překonat období před Silverstonem a také bude znamenat, že tam začnu připravený, protože už budu znát všechny systémy vozu a procedury týmu."

Ellinas letošní šampionát GP3 zatím vede.

Další článek: Bottas je přizpůsobivější než Maldonado, srovnává Williams

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?