Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

V Bahrajnu se pojede kvalifikace podle stejného klíče jako v Austrálii. Čekají nás tedy tři části a v každé eliminační proces.
Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

V Bahrajnu proběhne kvalifikace stejně jako v Melbourne. Uvidíme, zda bude mít třetí část z praktického hlediska i stejný průběh – tedy, že už pár minut před jejím koncem bude rozhodnuto.

Motorsport.com odhaluje pozadí celého rozhodovacího procesu. Po zkušenosti z Austrálie se F1 vyděsila, někteří představitelé týmů se dokonce omlouvali fanouškům. Nakonec se ale nic měnit nebude.

Na stole byl návrh, že by eliminační formát platil pouze v rámci prvních dvou částí, které by byly prodloužené. Podobnému systému se přezdívá „hybridní“, protože kombinuje eliminační (nový) formát a starý systém.

Momentálně jsme už dávno (od loňského března) v době, kdy pro změnu pravidel v letošním roce musí zvednout ruku všichni. Podle Motorspot.com byla proto otázka pro hlasování Strategické skupiny a Komise F1 postavena tak, aby týmy donutila zvednout ruku pro „hybridní systém“ a nevracelo se ke starému systému.

Jenomže strategie nevyšla. McLaren a Red Bull pro něj nehlasovali, což v praxi znamená, že zůstáváme u eliminačního formátu. Ten má prý v Bahrajnu dostat druhou šanci, ale otázkou je, co se bude s formátem kvalifikace dít potom.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Allison zřejmě z osobních důvodů přehodnotí práci pro Ferrari

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen