Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

V Bahrajnu se pojede kvalifikace podle stejného klíče jako v Austrálii. Čekají nás tedy tři části a v každé eliminační proces.
Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

V Bahrajnu proběhne kvalifikace stejně jako v Melbourne. Uvidíme, zda bude mít třetí část z praktického hlediska i stejný průběh – tedy, že už pár minut před jejím koncem bude rozhodnuto.

Motorsport.com odhaluje pozadí celého rozhodovacího procesu. Po zkušenosti z Austrálie se F1 vyděsila, někteří představitelé týmů se dokonce omlouvali fanouškům. Nakonec se ale nic měnit nebude.

Na stole byl návrh, že by eliminační formát platil pouze v rámci prvních dvou částí, které by byly prodloužené. Podobnému systému se přezdívá „hybridní“, protože kombinuje eliminační (nový) formát a starý systém.

Momentálně jsme už dávno (od loňského března) v době, kdy pro změnu pravidel v letošním roce musí zvednout ruku všichni. Podle Motorspot.com byla proto otázka pro hlasování Strategické skupiny a Komise F1 postavena tak, aby týmy donutila zvednout ruku pro „hybridní systém“ a nevracelo se ke starému systému.

Jenomže strategie nevyšla. McLaren a Red Bull pro něj nehlasovali, což v praxi znamená, že zůstáváme u eliminačního formátu. Ten má prý v Bahrajnu dostat druhou šanci, ale otázkou je, co se bude s formátem kvalifikace dít potom.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Allison zřejmě z osobních důvodů přehodnotí práci pro Ferrari

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10