Elektrická cesta. McLaren vstupuje do formule E

Další velká značka vstupuje do elektrického šampionátu. McLaren bude závodit ve formuli E už příští rok s novými monoposty třetí generace.

Foto: McLaren

Elektrická cesta. McLaren vstupuje do formule E | Foto: McLaren

O vstupu McLarenu do formule E se spekulovalo několik let. K oficiálnímu potvrzení vstupu značky do šampionátu nakonec došlo na startu berlínského závodního víkendu. Na letišti Tempelhof v německé metropoli se dnes a zítra jedou dvě Eprix.

McLaren se na vstupu do elektrického mistrovství světa dohodl s Mercedesem, který po této sezoně sérii opustí. Britská značka poté převezme tým „stříbrných šípů“ a jeho současný šéf Ian James zůstane ve funkci.

Formule E představila nový monopost, má připomínat stíhačku

Formule E představila nový monopost, má připomínat stíhačku

„McLaren Racing neustále touží měřit se s těmi nejlepšími s tou nejvyspělejší technologií. Našim fanouškům a partnerům chceme přinášet nové formy zážitků, nové cesty k zábavě a inspiraci. Formule E, stejně jako ostatní šampionáty, kterých se účastníme, splňuje všechna tato kritéria,“ uvedl šéf týmu Zak Brown v oficiálním prohlášení.

Ostrovní značka si ke vstupu do série příhodně vybrala počátek éry nových pravidel. V příští sezoně budou totiž současné vozy vystřídány výkonnějšími monoposty Gen3.

Jedná se už o druhý čistě elektrický šampionát, kterého se bude McLaren účastnit. V současnosti už tým z Wokingu působí v sérii Extreme E.

Elektrika pro Maserati! Trojzubec míří do formule E

Elektrika pro Maserati! Trojzubec míří do formule E

O jezdeckém složení zatím žádné informace nejsou. Za současný Mercedes ve formuli E závodí Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries. První jmenovaný by se mohl po vyhazovu z formule 1 opět vrátit k mateřské značce, de Vries je však spojován s možným angažmá u Williamsu v F1. Ve formuli E už by tak za rok nemusel závodit.

Kromě McLarenu za rok vstoupí do formule E ještě jedna nová značka. Své elektrické plány už před časem potvrdilo italské Maserati.

Další článek: Verstappenova dominance v Miami je varováním pro Ferrari, míní Palmer

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00