Ekonomické důvody můžou vyřadit i tradiční okruhy, jako je Monza

Bernie Ecclestone nebude příliš váhat zbavit se jakékoliv tratě, která nebude pro formuli 1 ekonomicky přínosná. Varování platí pro Monzu.
Ekonomické důvody můžou vyřadit i tradiční okruhy, jako je Monza

V letošním kalendář je jen sedm evropských závodů, ale šéf formule 1 vyslal varovný signál. Kdo nebude platit, půjde z kola ven.

"Pokud vyřadíme Monzu, a říkám pokud, protože žádné rozhodnutí zatím nepadlo, bude to jen z ekonomických důvodů," řekl pro magazín Panorama.

"Samozřejmě kvalita okruhu a organizace by mohly být také lepší, ale to není to zásadní."

Ovšem podle německého Bildu Ecclestone prominul letošní poplatek za závod německému Nürburgringu, bez tohoto kroku by se údajně závod nemohl uskutečnit.

Dříve se mělo za to, že Concordská dohoda obsahuje seznam tradičních okruhů, které nemůžou být vyřazeny bez souhlasu týmů, kromě Monzy mezi nimi měly být také například Silverstone či Spa. Jak tuto otázku řeší nová Concordská dohoda, o které se jedná, není známo.

Další článek: Webber skončí ve formuli 1, příští rok bude závodit pro Porsche

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.