Ekonomické důvody můžou vyřadit i tradiční okruhy, jako je Monza

Bernie Ecclestone nebude příliš váhat zbavit se jakékoliv tratě, která nebude pro formuli 1 ekonomicky přínosná. Varování platí pro Monzu.
Ekonomické důvody můžou vyřadit i tradiční okruhy, jako je Monza

V letošním kalendář je jen sedm evropských závodů, ale šéf formule 1 vyslal varovný signál. Kdo nebude platit, půjde z kola ven.

"Pokud vyřadíme Monzu, a říkám pokud, protože žádné rozhodnutí zatím nepadlo, bude to jen z ekonomických důvodů," řekl pro magazín Panorama.

"Samozřejmě kvalita okruhu a organizace by mohly být také lepší, ale to není to zásadní."

Ovšem podle německého Bildu Ecclestone prominul letošní poplatek za závod německému Nürburgringu, bez tohoto kroku by se údajně závod nemohl uskutečnit.

Dříve se mělo za to, že Concordská dohoda obsahuje seznam tradičních okruhů, které nemůžou být vyřazeny bez souhlasu týmů, kromě Monzy mezi nimi měly být také například Silverstone či Spa. Jak tuto otázku řeší nová Concordská dohoda, o které se jedná, není známo.

Další článek: Webber skončí ve formuli 1, příští rok bude závodit pro Porsche

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon