Efektivní snižování nákladů zajistíme pravidly, ujišťují velké týmy

Rozpočtový strop je podle top týmů nerealizovatelný, a proto je třeba hledat jiné cesty, jak snížit náklady, aby formule 1 zůstala udržitelná i pro ty menší.
Efektivní snižování nákladů zajistíme pravidly, ujišťují velké týmy

Menším stájím se hodně nelíbí, že na popud větších týmů FIA odpískala rozpočtový strop, a napsaly jí rozhořčený dopis. Velké stáje si ale stojí za tím, že rozpočtový strop není řešením.

„Všechny týmy se shodly, že chceme snižovat náklady a že nejefektivnější cesta vede přes sportovní regule,“ řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner pro Autosport.

„Takže se musíme podívat na sportovní regule a zjistit, co tlačí naše náklady.“

Mercedes byl podle sportovního šéfa Tota Wolffa pro rozpočtový strop, ale protože s ním nesouhlasí všichni, uznává, že není možné ho zavést.

„Zjistili jsme, že proti stropu stojí moc velká opozice od některých týmů,“ vysvětloval. „To musíme akceptovat.“

„Ale jsme pevně přesvědčeni, že náklady musí jít dolů, být nějak limitovány. Pokud cesta vede přes sportovní a technická pravidla, a je tu dost historických důkazů, že to funguje, jako omezení testování, omezení pracovní doby a parc fermé, tak pojďme tuto cestu prozkoumat a navrhnout pravidla. Snad to povede ke snížení nákladů.“

Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Další článek: Stavět tým F1 v USA je nesmysl, vzkazuje Montoya Haasovi

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.