Ecclestonovi se nelíbí žádný z ochranných oblouků

Bernie Ecclestone není fanouškem ani svatozáře a ani řešení, které v Rusku testoval Red Bull.
Ecclestonovi se nelíbí žádný z ochranných oblouků

Na dotaz, jakému řešení dává přednost, reagoval Ecclestone: „Nijak zvlášť se mi nelíbí ani jedno z nich,“ uvedl pro Motorsport.com. Podle Ecclestona by se nemělo dělat na ochranu hlavy jezdce nic.

„Myslím, že testují simulaci něčeho, co je stacionárním objektem a střílejí na něj pneumatiku. Když se v závodě odtrhne kolo, za normálních okolností jsou oba vozy v pohybu. Tak jak to mohou simulovat tím, že je vůz v nehybném stavu? Pokud na něco narazí, tak se odrazí tak jako tak. Takže nevím.“

Další testy

Charlie Whiting v Soči prohlásil, že volba mezi řešením, které testovalo Ferrari a návrhem Red Bullu musí padnout do konce června. Současně potvrdil, že Red Bull bude své řešení testovat také ve Španělsku a Monaku.

FIA bude zajímat několik věcí. Řešení Red Bullu disponuje předním „sklem“. Odrazy nebo vodu mají vyřešit vnitřní a vnější nátěry.

Řeší se také prostor okolo hlavy jezdce. V případě nehody totiž helma jezdce nesmí s ochrannou strukturou přijít do kontaktu.

Galerie: Ochranný oblouk od Red Bullu

Galerie: Ochranný oblouk od Red Bullu

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Mercedes odmítá konspirační teorie ohledně sabotáže Hamiltona

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.