Ecclestonova podpora Briatoreho vadí jednomu z majitelů F1

Šéf formule 1 se ale necítí ohrožený.
Bernie Ecclestone se veřejně zastal Flavia Briatoreho, jehož doživotní trest v motorsportu považuje za nepřiměřený. To spolu s dřívějším vyjádřením o Hitlerovi dráždí Martina Sorrella, člena představenstva společnosti CVC, která formuli 1 vlastní.

Ecclestone nedávno uvedl, že Hitler "uměl vzít věci do ruky," za což se pak raději omluvil, i když trval na tom, že to bylo vytrženo z kontextu a celkový význam sdělení zůstal nepochopen. Vysvětlovat se musel i CVC.

Po slyšení Světové rady motorsportu minulé pondělí pak Ecclestone prohlásil, že je trest Flavia Briatoreho příliš tvrdý. "Doživotní trest se nedává ani za vraždu," dodal.

Prezident FIA Max Mosley navíc potvrdil, že Ecclestone hlasoval proti doživotnímu zákazu působení v motorsportu pro Briatoreho.

To znovu pobouřilo Sorrella. "Nejdříve jsme tu měli, že Hitler konal dobro a teď je přijatelné podvádění. Kde to skončí? Jeho poslední komentáře jsou, mám obavy, dalším příkladem toho, že je mimo realitu," řekl o Ecclestonovi.

Šéf formule 1 ale nenechal Sorrellovu kritiku bez reakce. Své postoje brání a je přesvědčen, že Sorrell nebude mít na jeho práci vliv.

"CVC mě podporuje, vždy to tak bylo," uvedl Ecclestone. "Martin je nevýkonný ředitel, nic víc. Pokud se mu nelíbí, jak to funguje, tak mám nápad. Proč by to neřídil sám? Jak dlouho by to pak vydrželo?"

"Jsem členem Světové rady motorsportu. Byl jsem v Paříži, když on byl asi doma v Londýně. Jak by mohl znát všechny důkazy. Nechci říkat, co je Martin, jsem si jistý, že bych dostal předvolání."

"V žádném případě není v pozici, aby se mě mohl zbavit. Je v představenstvu, ale je hrozně minoritní akcionář a má velmi minoritní slovo. Myslím, že se tak snaží podpořit svojí víru, že jsem před časem učinil trochu hloupé prohlášení (o Hitlerovi), což ve skutečnosti nebylo hloupé prohlášení, bylo jen špatně interpretováno."

"Určitě nenechám Martina Sorrella mi přikazovat, co mám říkat, stejně tak mu já nebudu bránit v tom, aby říkal, co chce. Jen bych doufal, že si budou lidé myslet, že jsem o něco bystřejší než on a že budou poslouchat spíše mě než jeho."
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1Magu s představením GP Japonska

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.