Ecclestone znovu prosazuje medailový systém

Nový bodovací systém se podle Bernieho Ecclestona příliš neosvědčil, proto šéf formule 1 oprášil svůj návrh na medailový systém a hodlá jednat o jeho podpoře.

Před letošní sezónou došlo k významné úpravě bodovacího systému, v konečné verzi došlo ke zvýhodnění vítěze závodu, po kterém volali fanoušci. Ecclestone však prosazoval systém medailí, v rámci kterého by bral titul jezdec s největším počtem vítězství v závodech.

"Když se podíváte na bodovací systém, neznamená vůbec žádný rozdíl," řekl Ecclestone. "Kdybychom měli starý systém, bylo by to teď stejné. Což je zvláštní. Možná se proberou a zamyslí se teď nad mým systémem zlatých medailí. Protože Mark (Webber) by teď měl čtyři zlaté medaile a ostatní jezdci tři, takže o šampionát by se mohlo bojovat až do konce."

Šéf formule 1 dodal, že šance na schválení medailového systému jsou podle něj reálné.

Další článek: Možnost deště v Singapuru vyvolává u jezdců obavy

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.