Ecclestone zamíchal paddockem, aby byli členové týmů dostupnější veřejnosti

Bernie Ecclestone se rozhodl změnit staré pořádky a začal míchat s umístěním týmů v paddocku. Jezdci a členové týmů se tak obtížněji vyhýbají návštěvníkům a novinářům.
Ecclestone zamíchal paddockem, aby byli členové týmů dostupnější veřejnosti

Dlouhá léta diktovala umístění týmů v boxové uličce a paddocku klasifikace předchozího šampionátu. Své motorhomy na evropských závodech měly týmy vždy postavené přímo naproti svým garážím. Na mimoevropských okruzích platilo to samé, týmy dostávaly přidělované hospitality naproti svým boxům.

To vedlo k tomu, že když se členové týmů přemísťovali z garáží do motorhomů, jen přímo přeběhli paddock a rychle zmizeli. Pro média a návštěvníky proto bylo těžké je odchytit na rozhovor či třeba focení.

Ecclestone se to rozhodl řešit tak, že týmy už nedostávají místa v paddocku přímo naproti svým garážím, ale jiná. A na každém okruhu by mělo vždy dojít k novému zamíchání. Členové týmů tak musí projít větší část paddocku, než se z garáže týmu dostanou do motorhomu, a veřejnost tak má větší šanci se s nimi setkat. Bylo tomu tak už v Bahrajnu. Některým jezdcům to nabouralo rutinu a chvíli jim trvalo, než se zorientovali.

Další článek: Wolff o Hamiltonovi a Rosbergovi: Teutonský přístup vs. emoce