Ecclestone vypovídal v aféře podezřelého prodeje formule 1

Bernie Ecclestone potvrdil, že spolupracuje s německými vyšetřovateli, kteří zatkli Gerharda Gribkowskyho pro podezření z přijetí úplatku za prodej podílu ve formuli 1 pod tržní cenou.
Ecclestone vypovídal v aféře podezřelého prodeje formule 1

Německá policie zatkla Gribkowskyho už na začátku roku a vyšetřuje, kde vzal bývalý šéf řízení rizik banky BayernLB 50 miliónů dolarů. Existuje podezření, že je přijal jako úplatek v rámci prodeje části formule 1 společnosti CVC v roce 2006.

"Spolupracuji s úřadem státního žalobce při vyšetřování záležitostí doktora Gribkowskyho od samého zatáčku," uvedl Ecclestone ve svém prohlášení. "Když jsem byl informován, že existuje podezření ohledně mého zapojení do této záležitosti, jel jsem na začátku měsíce do Mnichova za státní žalobkyní a jejím týmem, abych všechna podezření vůči mé osobě vyvrátil. Věřím, že až budou shromážděna všechna fakta, budu očištěn od podezření z jakéhokoliv provinění."

Audit prodeje formule 1 z roku 2006 si nechal provést také současný majitel CVC a podle neoficiálních zpráv žádné pochybení odhaleno nebylo.

Další článek: Tréninky v Číně uzavřel nejlepším časem Sebastian Vettel

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00