Ecclestone věří, že Red Bull neztratí motivaci

Bernie Ecclestone věří, že Red Bull ve formuli 1 i po sérii úspěchů zůstane. Šéf F1 spoléhá na lásku Dietricha Mateschitze k motorsportu.
Ecclestone věří, že Red Bull neztratí motivaci

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone nevidí důvod, proč by měl vítěz posledních čtyř šampionátů jezdců i konstruktérů Red Bull formuli 1 opustit. Existují totiž obavy, že majitel nápojového gigantu Dietrich Mateschitz, který vlastní také stáj Toro Rosso, by se mohl po sérii úspěchů rozhodnout F1 opustit na vrcholu a najít jiné způsoby propagace svých produktů.

"Dietrich Mateschitz je soutěživý, miluje závodění, má rád, když jeho auta vítězí," řekl Eccelstone v rozhovoru pro italský list Gazzetta dello Sport. "Úspěch týmu přinesl řadu ekonomických výhod, mnohem víc než třeba Williamsu či Force Indii. Kde jinde by mohl za stejné peníze najít tak rozsáhlou a prestižní celosvětovou propagaci pro svou značku než v F1?"

Ecclestone ale ví, že při změně pravidel není jisté, že v roce 2014 získá titul mistra světa nejlepší jezdec. "Korunu získá ten nejšťastnější. Momentálně nemám favorita. V nadcházejícím roce bude osud znovu v rukách motorů. Ti, kteří budou mít ten nejlepší, vyhrají," předpokládá.

Další článek: Ricciardo vidí ve změnách pravidel ideální příležitost postavit se Vettelovi