Ecclestone: U dvojitých bodů můžeme jednat jen o jejich rozšíření

Bernie Ecclestone nepřipouští změnu pravidla o dvojitých bodech z posledního závodu. Možné je jen rozšíření na tři Grand Prix.
Ecclestone: U dvojitých bodů můžeme jednat jen o jejich rozšíření

Bodové zvýšení důležitosti posledního závodu se setkalo s rozporuplnými ohlasy, ani týmy a jezdci ho jednomyslně nepodporují. Očekává se, že pravidlo bude na programu jednání s FIA, ale Ecclestone odmítl, že by mohlo dojít k jeho zrušení.

"Určitě bude platit," uvedl pro Autoweek. "Neřekl jsem, že bude vetováno. Nikdo ho nemůže vetovat. Schválila ho Komise formule 1. Schválila ho Světová rada."

Šéf formule 1 původně navrhoval, aby se dvojnásobné body udělovaly hned v posledních třech závodech. To mu neprošlo, ale bude o to usilovat dál.

"Mám to na programu příštího jednání (Strategické skupiny). Chci znovu navrhnout tři závody." S tím by ale musely jednomyslně souhlasit všechny týmy, aby se mohla změnit už letošní pravidla. Proto v úvahu připadá až rok 2015.

Jedním z velkých odpůrců tohoto opatření je Sebastian Vettel, který oponoval tím, že poslední závod tak trochu devalvuje práci ze zbytku roku.

"Řekl jsem mu: 'Může to dopadnout tak, že dvojité body pomůžou tobě a o tu práci z celého roku přijde někdo jiný. Taky si nebuď jistý, že budeš mít snadný rok.' Může být velmi spokojený. Nikomu to neuškodí. Je to stejné pro všechny."

"Tisk a televize mají příběh. Šampionát neskončil. Kdo vyhraje poslední závod, to bude mít jako kdyby vyhrál dva. Pořád bude mít šanci," dodal Ecclestone.

Další článek: Rozpočet má Lotus zajištěný na rok a něco, raduje se Boullier