Ecclestone: Týmy budou novým zázemím v Brazílii ohromené

Okruh José Carlose Paceho v São Paulu prochází rekonstrukcí.
Ecclestone: Týmy budou novým zázemím v Brazílii ohromené

Týmy formule 1 budou podle Bernieho Ecclestona ohromeni první fází přestavby okruhu, který tradičně hostí Velkou cenu Brazílie.

Ačkoliv nová boxová ulička bude v São Paulu hotova až příští rok, už nyní se jezdci a týmy mohou těšit na přebudovanou budovu boxů a také na modernizovaný paddock.

Ecclestonovi, který na okruh začátkem týdne zavítal, se změny líbí.

„Týmy budou novým zázemím ohromené,“ pochvaluje si Ecclestone. „V minulosti mě velmi mrzela kritika týmů ohledně infrastruktury, která byla horší než na ostatních tratích. Oceňuji tuto snahu.“

Starosta São Paula Fernando Haddad dodal. „Myslím, že řešení, pro které jsme se rozhodli, je to nejlepší. S výsledkem jsem více než spokojen. Všechno jde podle plánu tak, jak jsme to projednávali s technickými týmy. Nový komplex boxů bude dokončen v roce 2016.“

Ecclestone rovněž věří, že modernizace okruhu zajistí Brazílii pořádání velké ceny formule 1 na dlouhou dobu.

„Vždycky jsem se cítil jako Brazilec,“ dodal s úsměvem. „Už jsme tu byli asi čtyřicetkrát. Myslím, že nám nikdy nic nechybělo. Bude se tu pokračovat. Domnívám se rovněž, že nyní o to lidé budou mít větší zájem. Potřebujeme jen, aby pro to byli více nadšení také v Globo (brazilská televizní společnost - pozn. redakce).“

„Musí to tak být. Mexiko je na tom svým způsobem tak, jako jsou Brazilci. Globo za tím musí trochu stát.“

„Navíc tomu podle mě musíme dodat trochu akce. Potřebujeme, aby spolu bojovali alespoň dva jezdci. Za starých časů u McLarenu tomu tak bylo,“ dodal 85letý Ecclestone.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (2) Další článek: Vettel neví, proč F1 v Německu netáhne
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00