Ecclestone: Třetí auta mají silnější týmy dodávat těm slabším

Bernie Ecclestone řekl, že větší týmy mají s formulí 1 uzavřenou dohodu, podle které musí v případě potřeby poskytnout své vozy těm slabším, aby byl na startovním roštu určitý počet vozů.
Ecclestone: Třetí auta mají silnější týmy dodávat těm slabším

V posledních dnech se v souvislosti s problémy Caterhamu a Marussie často hovoří o tom, že by velké a silné týmy nasadily do závodu třetí vůz, aby se startovní pole příliš nezmenšilo. Podle Ecclestona by však tyto třetí vozy nebyly v barvách toho týmu, který jej postavil, nýbrž některého z jiných, menších týmů.

V rozhovoru pro nedělní Daily Mail 83letý Brit vysvětlil, jak by vše mohlo fungovat.

„Třetí vozy by poskytovali někomu jinému, takže kdyby třeba Sauber kolaboval, mohl by se dohodnout s Ferrari, které by řeklo: 'dáme vám vůz a všechno, co je k němu potřeba a chceme, abyste na něj dali reklamu i těchto sponzorů. Máte vlastní sponzory, ale chceme, abyste na tom voze měli i tyto sponzory. Také chceme, abyste angažovali námi zvoleného závodníka',” řekl Ecclestone.

„Tým by pak nemusel odejít, ne? Kdyby se třeba Red Bull rozhodl, že poskytne vůz Caterhamu, tak by to mohlo vyřešit jejich problém.”

V Austinu nebude startovat ani Marussia

V Austinu nebude startovat ani Marussia

Vzhledem ke smlouvám, které má F1 uzavřené s organizátory závodů, musí do každé velké ceny nastoupit minimálně 16 vozů. V případě Velké ceny USA v Austinu, kam neodcestuje Marussia a Caterham, bude na startu 18 monopostů.

Pravidlo o třetích vozech by ale vstoupilo v platnost jen v případě, že by tým chyběl ve více než dvou závodech. Zdá se nepravděpodobné, že by se taková situace stala už letos.

„V tuhle chvíli nemusíme nasazovat třetí vozy, protože mohou pár závodů chybět,” dodal Ecclestone. „Ztratí sice peníze, které by za tyto závody dostali, neztratí ale svou pozici v šampionátu. Nemám ponětí, jestli to z dlouhodobého hlediska Marussia zvládne, nejlepší by ale bylo, kdyby nevyhlásili platební neschopnost.”

Další článek: Ricciardo: Z nových okruhů je nejlepší Austin

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.