Ecclestone: Tak zajímavý šampionát nikdy nebyl, snad to mé srdce vydrží

Bernie Ecclestone si velmi pochvaluje průběh letošní sezóny a říká, že F1 nikdy nebyla zajímavější. Očekává mnoho dalších překvapení.
Ecclestone: Tak zajímavý šampionát nikdy nebyl, snad to mé srdce vydrží

Prvních sedm závodů letošního šampionátu vyhrálo sedm různých jezdců, což se ve formuli 1 nikdy předtím nestalo. "Za celou tu dobu, co jsem v tomto byznysu, jsem nic takového neviděl. Píšeme historii," radoval se Ecclestone v rozhovoru pro Gulf News.

"Každá Grand Prix nám přinesla něco mimořádného a vzrušujícího, co si zasloužilo potlesk. Tato podívaná dokazuje, že máme velmi vydařený šampionát, podporuje to i velká televizní sledovanost po celém světě a vyprodané okruhy. Říkám si, kolik dalších překvapení uvidíme do konce sezóny. Doufám, že je mé staré srdce vydrží."

K proměnlivosti letošní sezóny hodně přispěly pneumatiky Pirelli, ale italský dodavatel upozornil, že jim týmy začínají rozumět, takže dojde ke stabilizaci rozložení sil. Šéf formule 1 je ale přesvědčený, že sezóna bude napínavá až do konce.

"Ještě nejsme ani v polovině a vedení šampionátu se neustále mění. Do konce sezóny to bude ještě hodně zábavné a dramatické, to je jisté," dodal.

Další článek: Společnost CVC prodala další podíl ve formuli 1