Ecclestone: Tak zajímavý šampionát nikdy nebyl, snad to mé srdce vydrží

Bernie Ecclestone si velmi pochvaluje průběh letošní sezóny a říká, že F1 nikdy nebyla zajímavější. Očekává mnoho dalších překvapení.
Ecclestone: Tak zajímavý šampionát nikdy nebyl, snad to mé srdce vydrží

Prvních sedm závodů letošního šampionátu vyhrálo sedm různých jezdců, což se ve formuli 1 nikdy předtím nestalo. "Za celou tu dobu, co jsem v tomto byznysu, jsem nic takového neviděl. Píšeme historii," radoval se Ecclestone v rozhovoru pro Gulf News.

"Každá Grand Prix nám přinesla něco mimořádného a vzrušujícího, co si zasloužilo potlesk. Tato podívaná dokazuje, že máme velmi vydařený šampionát, podporuje to i velká televizní sledovanost po celém světě a vyprodané okruhy. Říkám si, kolik dalších překvapení uvidíme do konce sezóny. Doufám, že je mé staré srdce vydrží."

K proměnlivosti letošní sezóny hodně přispěly pneumatiky Pirelli, ale italský dodavatel upozornil, že jim týmy začínají rozumět, takže dojde ke stabilizaci rozložení sil. Šéf formule 1 je ale přesvědčený, že sezóna bude napínavá až do konce.

"Ještě nejsme ani v polovině a vedení šampionátu se neustále mění. Do konce sezóny to bude ještě hodně zábavné a dramatické, to je jisté," dodal.

Další článek: Společnost CVC prodala další podíl ve formuli 1

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10