Ecclestone: Stačí nám deset týmů, víc nepotřebujeme

Bernie Ecclestone se domnívá, že je ve formuli 1 zbytečně moc týmů, po HRT by klidně mohl odejít ještě jeden, aby byl jejich počet optimální.
Ecclestone: Stačí nám deset týmů, víc nepotřebujeme

HRT je v likvidaci, čímž se počet týmu zmenšil z 12 na 11. "Raději bych jich měl 10," řekl šéf formule 1 pro Reuters. "Nikdy jsem jich nechtěl mít 12."

"Deset se prostě lépe zvládá, co se týče promotérů a přepravy. Raději bych jich měl 10... pokud neztratíme Ferrari."

Teoreticky by se ale mohlo stát, že někdo na poslední chvíli koupí HRT a startovní pole zůstane stejné. "Nemyslím si, že by to někdo chtěl udělat," namítl Ecclestone.

Na závěr byl také dotázán na počet závodů v příští sezóně. Rakousko vyloučil, Francie se vyloučila sama, takže pokud se nezajistí finance v Turecku, bude mít kalendář 2013 jen 19 Grand Prix.

Další článek: Norbert Haug končí v roli sportovního šéfa Mercedesu

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.