Ecclestone: Škrty v kalendáři se dotknou Španělska, Austrálie možná také

Bernie Ecclestone poprvé otevřeně řekl, které okruhy jsou hlavními kandidáty na uvolnění místa v kalendáři, jež potřebují nové Grand Prix.
Ecclestone: Škrty v kalendáři se dotknou Španělska, Austrálie možná také

Zatímco letos rozšířila seznam závodů Indie, příští rok to mají být USA a v sezóně 2014 Rusko. A jelikož je 20 závodů maximum, musí někdo z kola ven.

"Asi budeme muset vyřadit dva závody, abychom našli místo pro Austin a Rusko," potvrdil Ecclestone pro Express. "Austrálie říká, že závod nechce. Pokud chce Austrálie pryč, tak může, a další na řadě je asi jeden ze závodů ve Španělsku."

Od roku 2008 závodí formule 1 ve Španělsku na okruzích v Barceloně a Valencii. Pravděpodobné je, že vyřazena by byla spíš Valencie, která je v současnosti dějištěm Grand Prix Evropy. Ale nakonec by se mohlo přeci jen jezdit na obou.

"V budoucnu budeme mít jen jeden závod v dané zemi. V Německu střídáme okruhy (Hockenheim a Nürburgring), takže to samé možná uděláme ve Španělsku," vysvětlil šéf formule 1.

Další článek: McLaren významně upravil vůz a doufá v sekundové zrychlení

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.