Ecclestone: Silverstone zaplatí za letošní závod příští rok

Bernie Ecclestone potvrdil problémy okruhu v Silverstone.
Ecclestone: Silverstone zaplatí za letošní závod příští rok

Silverstone sice má smlouvu do roku 2026, ale o pořádání britské Grand Prix by mohl přijít mnohem, mnohem dříve. Příjmy z prodeje lístků totiž nepokryjí poplatek, který musí zaplatit každoročně Ecclestonovi a to přesto, že ve srovnání s ostatními okruhy je spíše nižší – asi 16 milionů liber ročně.

Velká cena Velké Británie je v ohrožení

Velká cena Velké Británie je v ohrožení

Problémem ovšem je, že se poplatek každoročně zvyšuje a okruh navíc přišel o značné prostředky z pronájmů pozemků. V roce 2012 totiž pronajal prakticky na neomezenou dobu pozemky skupině MEPC za 54 milionů dolarů a z toho financoval rekonstrukci okruhu.

„Letošní závod zaplatí v příštím roce, dohodli jsme se na podobě splátkového plánu,“ řekl Ecclestone pro Autosport. Ecclestone prý neví, zda se v Silverstone příští rok vůbec pojede. 

Silverstone se také nemůže spolehnout na peníze z veřejných zdrojů. „Hledají trochu podpory ze státních zdrojů,“ prozradil Ecclestone. „Je to něco, co by měli dostat, protože Silverstone dělá hodně pro Anglii a pro danou oblast.“

Ecclestone ale dodává, že problémy jsou dlouhodobější a může za ně BRDC (Klubu britských závodních jezdců), kterému okruh patří. Dohoda totiž byla před pár lety pouze na výstavbě boxů. „Ale oni utratili peníze za novou klubovnu BRDC a obrovské parkoviště pro členy. Nemohu uvěřit, že utratili 20 milionů liber!“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vandoorne je nejlepší jezdec v historii GP2 a musí být v F1, říká jeho šéf

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton