Ecclestone si hledá svého nástupce

Okolnosti donutily šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona, aby si začal připravovat svého nástupce, který bude moci nastoupit v případě potřeby.
Ecclestone si hledá svého nástupce

Ecclestone čelil soudnímu procesu v Británii a čeká ho důležitý soud také v Německu.

"Trávil jsem tímto případem hodně času a trávím čas na Mnichově, takže nemůžu byznysu dát tolik, kolik normálně, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu," přiznal v rozhovoru pro Financial Times.

Soud v Londýně konstatoval, že Ecclestone korumpoval a že je nedůvěryhodná osoba. I z tohoto důvodu musí mít připravené alternativní řešení, jeho situace se stává těžko udržitelná, v Mnichově se očekává podobný verdikt. Opatrně a nepřímo to přiznává.

"Posledních pár let hledám někoho, kdo by se ke mně mohl přidat, aby mi asistoval v tom, co musím dělat. Nakonec budu v pozici, pokud se rozhodnu skončit, nebo bohužel umřu, že budu mít někoho, kdo mě nahradí."

Další článek: Hamilton: V prvních závodech čekají nás i fanoušky dobrá překvapení

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.