Ecclestone se zastal organizátorů závodu v Silverstone

Bernieho Ecclestona rovněž zaskočily deště, které v posledních dnech postihly Velkou Británii. Dopravní zácpy způsobené nepoužitelností parkovacích míst nepovažuje za chybu pořadatelů.
Ecclestone se zastal organizátorů závodu v Silverstone

Zatímco v minulosti šéf formule 1 Bernie Ecclestone pořadatele závodu v Silverstone často kritizoval a uvažoval o přemístění britské velké ceny do Brands Hatch či Doningtonu, letos se jich v souvislosti s přívaly deště a dopravními zácpami zastal.

Díky nevídaným dešťům z poslední doby byla místa původně určena pro parkování a kempování nepoužitelná. V pátek došlo v okolí okruhu k dopravním zácpám a řada diváků se nemohla dostat na okruh. Pořadatelé dokonce radili fanouškům, aby v sobotu k okruhu nezajížděli a ponechali tak parkovací místa v přijatelném stavu na neděli.

"Jsem naštvaný kvůli fanouškům, ale co byste udělali vy, kdybyste pořádali závod?" řekl Ecclestone pro BBC Radio 5. "Co měli lidé ze Silverstone dělat? Pravděpodobně nemohli předvídat déšť."

Sám Ecclestone dal na doporučení pořadatelů a v pátek na okruh nejel. "Upřímně řečeno, nemyslím, že někdo očekával takové množství deště. Zrovna tak byste mohli říct, proč rada něco neudělala na jiných místech po celé Anglii. V televizi jsem viděl pod vodou domy, obchody, auta, něco takového jsem nečekal," dodal.

Další článek: Střed pole: Řadě pilotů udělaly čáru přes rozpočet žluté vlajky na konci Q2

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00