Ecclestone se vyplatil z daňového vyšetřování, svůj konec odmítá

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se zbavil jedné ze svých starostí v podobě vyšetřování kvůli podezření z daňového úniku. Také proto se nechystá skončit.
Ecclestone se vyplatil z daňového vyšetřování, svůj konec odmítá

Britské finanční úřady vyšetřovaly Ecclestona proto, že když v 90. letech koupil TV práva na formuli 1, prostřednictvím své manželky Slavici je v Lichtenštejnsku prodal, čímž se vyhnul placení britské daně, která by mohla dosáhnout až dvou miliónů liber.

Šéf formule 1 se nakonec se státem dohodl, že výměnou za ukončení vyšetřování zaplatí 10 miliónů liber, čímž se tato záležitost definitivně uzavřela. To ho povzbudilo a varoval své odpůrce, že jeho konec ještě nenastal.

„Zdá se, že tu krouží supi,“ řekl pro The Times. „Potíž je ta, že se supi slétávají obvykle k mrtvým lidem, a já jsem ještě naživu.“

Pro Ecclestonův osud však bude mnohem důležitější, jak dopadne soud v Mnichově, u kterého čelí obvinění z korupce, které by mu v případě odsouzení mohlo vynést až desetiletý trest odnětí svobody.

Skupina týmů usiluje o podíl ve F1, prozradil Ecclestone

Skupina týmů usiluje o podíl ve F1, prozradil Ecclestone

Další článek: Hamilton: Mercedes musí přidat v aerodynamice, Red Bull je lepší

19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.
18. září | Podle Wurze by se mělo znovu promyslet, co bude, ve které zatáčce. Asfaltové únikové zóny jsou podle něj dobré při brzdění z vysoké rychlosti, ale v 80 % je lepší štěrk apod. Řekl to pro Autosport.
18. září | Podle Binotta přiveze Ferrari do Singapuru několik menších dílů.
17. září | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10