Ecclestone se dohodl s Mercedesem, teď týmům nabízí možnost psát pravidla

Budoucnost formule 1 od příštího roku bude brzy stvrzena podpisy všech důležitých hráčů. Ecclestone jim navíc nabídl nové pravomoci.
Ecclestone se dohodl s Mercedesem, teď týmům nabízí možnost psát pravidla

Mercedes byl dlouho nespokojený s podmínkami, za kterých měl od příštího roku soutěžit ve formuli 1, protože by nedostal stejné finanční bonusy a křeslo v představenstvu F1 jako ostatní velké stáje.

Nakonec se našel kompromis. I když ho Ecclestone blíže nespecifikoval, v minulosti prozradil, že křeslo v představenstvu je ochoten Němcům dát. "Naprostá shoda," řekl k nové Concordské dohodě pro Daily Mail. "Teď jen hovoříme s právníky, proč bylo použito tohle a tamto slovo... Typičtí právníci, ale všechno je v pořádku. Po obchodní stránce je to hotové."

Kromě částečně nového způsobu řízení formule 1 by nová Concordská dohoda mohla také přinést změny v tvorbě pravidel.

"Teď se musíme podívat na to, jak vznikají technické regule. Měly by je psát týmy, i když ne všechny," prohlásil Ecclestone. "Jsou to oni, kdo přináší peníze, ne FIA. Etablované týmy, které tu zůstanou - Ferrari, McLaren, Red Bull, Mercedes a asi Williams jako tradiční tým - by měly rozhodovat."

Další článek: Ve třetím tréninku byl v Británii nejrychlejší Alonso

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00